Cristiano Ronaldo je z dvema goloma v treh minutah odločil derbi v Torinu. Foto: Reuters

Varovanci Maurizia Sarrija imajo namreč štiri kroge pred koncem italijanskega prvenstva osem točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem Interjem.

Sandro z glavo stresel vratnico
Juventus je prvi resneje zapretil. V 10. minuti je Matthijs de Ligt z desne strani poslal predložek v sredino kazenskega prostora, kjer je Alex Sandro ustrelil z glavo, a mu je veselje preprečila vratnica.

Dvoboj Felipeja Caiceda in Paula Dybale, ki je najzaslužnejši za drugi gol Juventusa. Foto: Reuters

Tudi Immobileja ustavila vratnica
Sledila je dinamična tekma z obeh strani. V 44. minuti je Ciro Immobile močno udaril s kakšnih 20 metrov in stresel desno vratnico nemočnega Wojciecha Szczesnyja. Statistika prvega dela: posest žoge 57:43, streli 5:3, v okvir vrat 2:0 - vse za Juventus.

Juventus je zapretil že v uvodni akciji drugega dela, ko je Paulo Dybala uspešno preigraval v kazenskem prostoru gostov in žogo spravil do Cristiana Ronalda, ki je v ležečem položaju žogo potisnil mimo vratarja Thomasa Strakoshe, a je žogo tik pred golovo črto izbil Manuel Lazzari.

Ronaldo zadel po roki Bastosa
Napadi Juventusa so sadove obrodili v 51. minuti. Bastos je na robu kazenskega prostora z roko blokiral strel Ronalda. Sodnik Daniele Orsato je po ogledu VAR-a pokazal na belo točko, enajstmetrovko pa je zanesljivo izvedel Ronaldo, čeprav se je vratar Strakosha vrgel v pravo smer.

Dybala ukradel žogo, Ronaldo zadel
Le tri minute kasneje je Juventus povišal vodstvo. Dybala je ukradel žogo zadnjemu obrambnemu igralcu Lazia Luizu Felipeju, nato pa potegnil v protinapad. Sledil mu je Ronaldo. Argentinec in Portugalec sta sama pritekla pred Strakosho in ga brez težav izigrala. Ronaldo je žogo z nekaj metrov potisnil v prazna vrata in se veselil 30. prvenstvenega gola, skupaj pa 51. v Serie A. Ronaldo je v 65. minuti po še eni lepi akciji Dybale z glavo stresel še prečko.

Ronaldo strl Lazio za nov korak k naslovu

Immobile znižal zaostanek Lazia
Juventus je nadziral položaj na zelenici, nato pa je Leonardo Bonucci v 82. minuti v kazenskem prostoru ob poskusu izbijanja žoge zadel Immobileja, ki je bil za las hitrejši. Orsato je pokazal na belo točko, ki jo je uspešno izvedel Immobile sam. Lazio je ujel priključek.

Sczesny preprečil izenačenje Milinković-Savića
Rimljani so do konca napadali za izenačenje. V 90. minuti je Sergej Milinković-Savić s prostega strela namučil Szczesnyja, kasneje pa kljub petminutnem podaljšku Lazio ni uspel več resneje zapretiti. Končna statistika: posest žoge 53:47 za Lazio, skupaj streli pa 13:7 (v okvir vrat 9:3) za Juventus.

Ciro Immobile je z zadetkom v 83. minuti vlil nekaj upanja gostom, a na koncu je sledil še četrti poraz Rimljanov na zadnjih petih tekmah. Poškodbe v zadnjem času so zdesetkale Lazio. Foto: Reuters