Matteo Pessina (desno) proslavlja gol s soigralci iz Verone. Foto: EPA

Od prihoda v Atalanto je slovenski reprezentant Josip Iličić dosegel štiri gole na treh tekmah proti Veroni v italijanskem prvenstvu, marca 2018 je dal kar tri. Na zadnji medsebojni tekmi v Serii A je Atalanta slavila s kar 5:0. Statistika je v vlogo favorita pred tekmo postavljala ekipo iz Bergama, a na koncu je tej brez poškodovanega Iličića (ima poškodovano mišico) uspelo izvleči le remi.

Na tekmi z veliko priložnosti na obeh straneh so povedli gostje v 50. minuti. Duvan Zapata je izkoristil veliko napako Koraya Günterja, ki je izgubil žogo, Kolumbijec je bil blizu, stekel je proti golu in s strelom v levi spodnji kot premagal vratarja.

Verona je izenačila devet minut pozneje, po slabem posredovanju obrambe Atalante je do odbitka prišel Atalantin posojeni igralec Matteo Pessina, ki je žogo poslal v mrežo.

Ibrahimovićeva stota tekma za Milan
Milan je s 5:1 odpravil Bologno. V milanski ekipi so se včeraj poklonili Zlatanu Ibrahimoviću, ki je v prejšnjem krogu proti Parmi odigral 100. tekmo za Milan.

Ibrahimović odigral stoto tekmo za Milan

Šved se je ob prejetju slavnostne medalje, ki mu jo je na treningu izročil nekdanji legendarni nogometaš in zdajšnji tehnični direktor milanske ekipe, Paolo Maldini, zahvalil v svojem slogu. "Hvala, kolegi. Zaslužite si vso pohvalo. Hvala, ob vas nisem imel konkurence," se je najprej pošalil, nato pa je nagovoril navijače. "Odigral sem sto tekem za Milan. To je velika čast. Upam, da jih bom odigral še sto."

Prihodnost Ibrahimovića je sicer negotova, pred dnevi je glede tega izjavil: "Prihodnje leto? Poglejmo, moja trenutna pogodba še vedno traja tri tedne. Nihče se še ni začel pogovarjati o moji prihodnosti, z moje strani ali Milanove. O prihodnosti se za zdaj še nič ne ve. Igrajmo in dokončajmo najbolje, kar lahko, potem pa bomo videli.

Derbi 34. kroga bo sicer v ponedeljek, ko se bosta srečala Juventus in Lazio.