Sandro Tonali je pred dvema tednoma odločil že tekmo Lazio - Milan, ko je za zmago z 1:2 zadel v 92. minuti. Foto: Reuters

Junak tekme na stadionu Marcantonio Bentegodi je bil Sandro Tonali, ki je na svoj 22. rojstni dan izkoristil dve podaji Rafaela Leaa. Najprej je v sodnikovem dodatku prvega polčasa izenačil, nato pa v 50. minuti po hitrem protinapadu zadel še enkrat. Zmago Milana, ki je bil italijanski prvak nazadnje pred 11 leti, je v 86. minuti s silovitim polvolejem potrdil rezervist Alessandro Florenzi.

Verona je na lestvici deveta, povedla pa je v 38. minuti z golom Davideja Faraonija z glavo, čeprav je Milan že predtem prevladoval.

Rdeče-črni bodo v zadnjih dveh krogih doma igrali proti Atalanti in gostovali v Sassuolu, Inter pa se bo odpravil v Cagliari in na San Siru pričakal Sampdorio.

Lautaro Martinez je bil mož odločitve na petkovem obračunu v Milanu. Foto: EPA

Dva zadetka Lautara Martineza

Na petkovi tekmi Inter - Empoli so gostje povedli že v 5. minuti s spektakularnim zadetkom Andree Pinamontija, ki je žogo poslal v spodnji levi kot nemočnega Samirja Handanovića.

Pet minut pozneje je bil še drugi zadetek Empolija po ogledu posnetka VAR razveljavljen zaradi prepovedanega položaja, a so kljub vsemu po slabe pol ure igre gostje Handanovića premagali še enkrat. Kristjan Asllani je po lepi globinski podaji rutinirano zadel za 0:2.

Nogometaši Interja so bili v šoku, a so se hitro pobrali in zaostanek z avtogolom Simoneja Romagnolija prepolovili, še do odmora so izid izenačili na 2:2, potem ko je v 45. minuti Lautaro Martinez v kazenskem prostoru sprožil 'iz prve' in ugnal vratarja Guglielma Vicaria.

Isti igralec je bil v drugem polčasu mož odločitve. Po dobri uri igre je odbito žogo po sredini gola spravil v mrežo, za končnih 4:2 je v izdihljajih tekme poskrbel Alexis Sanchez, ki je po natančni podaji zadel s strelom ob desni vratnici.

36. krog:

INTER – EMPOLI 4:2 (2:2)
Romagnoli 40./ag, Martinez 45., 64., Sanchez 94.; Pinamonti 5., Asslani 28.
Handanović (Inter) je branil vso tekmo. Štulac je igral do 69. minute, Stojanović (oba Empoli) ni bil v kadru zaradi rdečega kartona.

Genoa je po preobratu z 2:1 ugnala Juventus, v 95. minuti ji je z bele točke zmago prinesel Domenico Criscito. Foto: EPA

GENOA – JUVENTUS 2:1 (0:0)
Gudmundsson 87., Criscito 95./11-m; Dybala 48.

Genoa: Sirigu, Hefti, Östigard, Bani, Criscito, Galdames (46./Frendrup), Badelj, Amiri, Melegoni (58./Ekuban), Portanova (58./Yeboah), Destro (68./A, Gudmundsson).

Juventus: Szczesny, Cuadrado (60./Alex Sandro), Bonucci, Rugani, de Sciglio, Arthur (60./Zakaria), Miretti (73./Bernardeschi), Rabiot, Dybala (80./Ake), Vlahović (74./Morata), Kean.

Sodnik: Simone Sozza

TORINO – NAPOLI 0:1 (0:0)