Emmanuel Gyasi je v zadnji akciji tekme na San Siru zagotovil Spezii nepričakovane tri točke. Foto: EPA

Rdeče-črni so zapravili veliko priložmnost, da zavihtijo na vrh lestvice, potem ko je Inter remirziral v Bergamu z Atalanto v nedeljo zvečer (0:0).

Hernandez z enajstih metrov zadel vratnico
V prvem polčasu so imeli premoč, ki so jo kronali v sodnikovem dodatku. V 43. minuti je vratar Spezie Ivan Provedel v kazenskem prostoru podrl Rafaela Leaa, a je stranskli sodnik dvignil zastavico. Oglasil se je videosodnik in popravil odločitev. Theo Hernandez je z bele točke slabo zadel žogo. Provedel je že krenil v napačno smer, žoga pa se je odbila od zunanjega dela vratnice.

Ko so bili gostje z mislimi že v garderobi, je Rafael Leao spretno lobal Provedela, ki je preveč okleval in ni dovolj hitro stekel proti žogi.

V 56. minuti je imel izjemno priložnost Alexis Saelemaekers. Njegov strel z osmih metrov je z nogo odbil vratar Provedel, ki je v drugem polčasu postal junak.

Rezervist Agudelo izenačil
Spezia, ki se je disciplinirano branila, je izenačila v 64. minuti. Napadalec Daniele Verde je z leve strani podal pred vrata, kjer je obramba Milana pozabila na rezervista Kevina Agudela. Na zelenici je bil le šest minut, iz bližine pa mu ni bilo težko zabiti žoge v mrežo.

Trener Milana Stefano Pioli je vse moči usmeril v napad. Vstopila sta tudi Olivier Giroud in Ante Rebić. Na vrsti je bilo še dramatičnih pet minut sodnikovega dodatka.

Ante Rebić in Olivier Giroud nista mogla verjeti, da je sodnik Marco Serra takoj zapiskal prekršek. Ni pustil prednosti. Takoj se je opravičil, a na lestvici se to ne bo poznalo. Foto: EPA

Sodnik Serra se je opravičil za veliko napako
V 92. minuti je Simone Bastoni pokosil Rebića pred kazenskim prostorom, žoga se je dobila do Juniorja Messiasa, ki jo je s 13 metrov zavrtinčil v mrežo. Zadetek ni veljal, ker sodnik Serra ni pustil prednosti, ampak je prehitro zapiskal. Delivec pravice se je opravičeval za prehiter pisk. Te odločitve ni mogel spremeniti niti videosodnik.

Prosti strel je izvedel Zlatan Ibrahimović. Provedel je žogo dobil v kot, nato pa je švedski napadalec najvišje skočil, a je vratar Spezie žogo s skrajnimi moči odbil v prečko.

Gyasi učinkovito zaključil protinapad
Milančani so se držali za glavo, Spezia pa je izvedla protinapad. V 96. minuti je rezervist Viktor Kovalenko z leve strani podal pred vrata, kjer je Emmanuel Gyasi z desnico matiral vratarja Mika Maignana. Žogo je potisnil v malo mrežico za senzacionalno zmago Spezie na San Siru. Takoj zatem je sledil zadnji pisk Serre, ki je odvihral iz stadiona, kjer so se gostje veselili in naredili tudi skupinsko fotografijo.

Raafel Leao je dosegel edini zadetek za Milan. Foto: Reuters

Lozano odločil v Bologni
Bologna je izgubila proti Napoliju z 0:2. Neapeljčani so imeli nadzor nad tekmeci, v svojih vrstah pa tudi razpoloženega dvakratnega strelca Hirvinga Lozana. Mehičan je prvi gol dosegel v 20., drugega pa v 47. minuti.

D'Aversa ni več trener Sampdorie
Vodstvo Sampdorie je zaradi slabih izidov v zadnjem obdobju odpustilo trenerja Roberta D'Averso. Ekipa je na zadnjih osmih tekmah le enkrat zmagala, sodu pa je izbil dno sobotni poraz na domačem igrišču proti Torinu z 1:2.

Po poročanju italijanskih medijev bo klub iz Genove zdaj poskušal pripeljati 54-letnega Marca Giampaola, ki je ekipo že treniral med letoma 2016 in 2019.

Klub se je D'Aversi, ki je lani poleti zamenjal Claudia Ranierija, ko je ta odšel v Watford, zahvalil za resen in profesionalen način, s katerim je opravljal delo.

Sampdorio konec tedna čaka izredno pomemben obračun s Spezio, predtem pa še v torek igra z Juventusom v italijanskem pokalu.

22. krog:
MILAN – SPEZIA 1:2 (1:0)
Leao 45.; Agudelo 64., Gyasi 95.
Theo Hernandez je v 44. minuti zapravil 11-m.

Milan: Maignan, Florenzi (70./Calabria), Kalulu, Gabbia, Theo Hernandez, Krunić, Bakayoko, Saelemaekers (57./Junior Messias), Brahim Diaz (70./Giroud), Rafael Leao (84./Rebić), Ibrahimović.

Spezia: Provedel, Amian, Erlić, Nikolaou, Reca (77./Salva), Maggiore (80./Kovalenko), Kiwior, Bastoni, Gyasi, Manaj (58./Agudelo), Verde.

Sodnik: Marco Serra

BOLOGNA – NAPOLI 0:2 (0:1)
Lozano 20., 47.

FIORENTINA - GENOA 6:0 (3:0)
Odriozola 15., Bonaventura 34., Biraghi 42., 69., Vlahović 51., Torreira 77.
Vlahović je v 11. minuti zapravil 11-m.

Odigrano v soboto in nedeljo:
SAMPDORIA – TORINO 1:2 (1:1)
Caputo 18.; Singo 27., Praet 67.

SALERNITANA – LAZIO 0:3 (0:2)
Immobile 7., 10., Lazzari 66.
Belec (Salernitana) je branil vso tekmo.

JUVENTUS – UDINESE 2:0 (1:0)
Dybala 19., McKennie 79.

SASSUOLO – VERONA 2:4 (0:2)
Scamacca 54., Defrel 67.; Caprari 37., Barak 44., 57./11-m, 94.

VENEZIA – EMPOLI 1:1 (0:1)
Okereke 73.; Zurkowski 26.
Črnigoj (Venezia) in Stojanović sta igrala vso tekmo, Štulac (oba Empoli) od 84. minute.

ROMA – CAGLIARI 1:0 (1:0)