Federico Chiesa se je poškodoval v 25. minuti, ko ga je z drsečim štartom pokosil Chris Smalling. Na zelenici je ostal do 32. minute, ko so bile bolečine prehude. Foto: EPA

Torinski velikan je v objavi za javnost zapisal, da so podrobni pregledi v jutranjih urah razkrili strgano križno vez in potrebna bo operacija. Pri tovrstnih poškodbah okrevanje traja tudi več kot pol leta, a iz kluba niso sporočili, kako dolgo bo nogometaš odsoten z zelenic.

Chiesa se je poškodoval v 25. minuti derbija proti Romi, ki ga je Juventus dobil s 4:3 po zaostanku z 1:3 ter preobratu v zadnjih 20 minutah. Chiesa je v tej sezoni za staro damo na 18 tekmah v vseh tekmovanjih dosegel štiri gole in štiri podaje.

Azzurri ga bodo marca zelo pogrešali
Za italijansko reprezentanco, s katero je lani poleti osvojil naslov evropskih prvakov, pa je v karieri odigral 37 tekem in dosegel štiri gole. Azzurri se še niso uvrstili na svetovno prvenstvo v Katar, marca jih najprej čaka polfinale dodatnih kvalifikacij s Severno Makedonijo, v finalu bi se nato pomerili z zmagovalcem obračuna med Portugalsko in Turčijo.