29-letni španski branilec je bil ena od šestih žrtev napada, v katerem je ena oseba umrla, je v petek poročala nemška tiskovna agencija DPA.

Danes je zapustil bolnišnico, potem ko je prestal operacijo hrbta, novico o tem pa je na spletni strani potrdilo njegovo moštvo Monza.

Mari, ki jo je odnesel brez hujših poškodb, se je v času napada po trgovini sprehajal z ženo in majhnim sinom v vozičku, ko je začutil ostro bolečino v hrbtu. Nato je videl 46-letnega napadalca, kako je zabodel še eno osebo v predel grla. Mediji poročajo, da je policija že izključila kakršen koli nagib za terorističen napad.

Mari se je januarja 2020 pridružil londonskemu Arsenalu iz brazilskega Flamenga in 19-krat igral za topničarje, preden se je avgusta kot posojen igralec odpravil v Italijo.

Monza in Arsenal sta se spomnila Marija
Nogometaši Monze bodo v ponedeljek igrali proti Bologni, tekmo pa bodo posvetili Mariju, ki se bo na nogometne zelenice vrnil predvidoma prihodnje leto. Nosili bodo majice u napisom "Vrni se kmalu, Pablo!". Na nogometaševo željo bodo jutrišnjo tekmo začeli z minuto molka v spomin umrlemu v napadu.

Tudi nogometaši Arsenala so se ob visoki zmagi (5:0) nad Nottingham Forestom v Premier ligi po koncu tekme poklonili soigralcu, v rokah so držali dres, ki ga je nosil v Arsenalu.

Mari naj bi se po prvih ocenah k treningom vrnil čez dva meseca.

Hviča Kvarachelija je s šestimi zadetki na drugem mestu strelcev Serie A. Foto: EPA

Napoli do nove zmage
Nogometaši Napolija nadaljujejo lov na tretji naslov italijanskega prvaka, prvega po sezoni 1989/90. Neapeljčani so tokrat v 12. krogu zanesljivo odpravili Sassuolo s 4:0 in imajo ob tekmi več šest točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem Milanom.

Dvoboj v Neaplju na stadionu Diega Armanda Maradone – že pokojni Argentinec je Napoli tudi popeljal do obeh dosedanjih naslovov – je bil odločen že po prvem polčasu.

V glavnih vlogah sta bila Victor Osimhen, ki je dosegel prva dva zadetka na tekmi, in Hviča Kvarachelija, ki je bil podajalec pri obeh omenjenih golih, sam pa ga je prispeval še v 36. minuti. Zmago je v 77. minuti potrdil Osimhen, ki je tako tekmo končal s hat-trickom.

Nigerijski napadalec je zdaj s sedmimi zadetki na prvem mestu strelcev izenačen z Markom Arnautovićem iz Bologne, gruzijski mladenič Kvarachelija pa ima zadetek manj, ob tem pa pet podaj, s čimer je tretji najboljši podajalec lige za Sergejem Milinkovićem-Savićem iz Lazia in Gerardom Deuloufejem iz Udineseja.

Olimpico v šoku
Presenečenje kroga je pripravila Salernitana, ki je Lazio porazila na stadionu Olimpico z 1:3. To je šele drugi poraz Lazia v letošnji sezoni Serie A, prvi po 3. septembru, ko jih je premagal Napoli.

Lazio je tekmo dobro začel, po številnih priložnostih jih je do vodstva v 41. minuti popeljal Mattia Zaccagni.

V drugem polčasu pa je sledila hladna prha za sinjemodre. Antonio Candreva je izenačil v 51. minuti, v 68. minuti je Federico Fazio natančno streljal na levo stran gola, vse upe Lazia pa je v 76. minuti pokopal Boulaye Dia.

Torino se veseli zmage nad Milanom. Foto: EPA

Torino spravil na kolena prvaka
Na zadnji nedeljski tekmi je Torino premagal Milan z 2:1. Oba gola so Torinčani dosegli v prvem polčasu, in to v razmiku dveh minut – v 35. minuti je Koffi Djidji zadel z glavo po izvedenem prostem strelu Valentina Lazara, v 37. minuti pa je Aleksej Mirančuk po podaji Nikole Vlašića z diagonalnim strelom premagal Cipriana Tatarusana. Junior Messias je v 67. minuti sprožil strel z leve strani in zadel, a s tem le ublažil poraz Milana.