Atalanta je v naletu in doma niza zmage, a Gian Piero Gasperini zavrača govorjenje o boju za naslov prvaka, temveč se osredotoča na naslednji izziv – preboj v izločilne boje Lige prvakov, kjer morajo za napredovanje v sredo doma premagati Villarreal. Foto: EPA

Dramatična nogometna sobota v Italiji je prevetrila vrh lestvice Serie A, v kateri zdaj vodilno četverico po 16. krogu ločijo le štiri točke. Igrali so vsi štirje vodilni klubi, pri čemer se je derbi in tekma dneva igrala v Neaplju, potem ko se je že vedelo, da sta Milan in Inter prehitela do tega kroga prvi Napoli.

Belec preprečil polom pri Milanu

Vid Belec je imel pri Milanu ogromno dela, ki ga je po dveh hitro prejetih golih nato prav dobro opravil in bil z naskokom najbolje ocenjeni igralec Salernitane, ki je v zadnjih šestih krogih osvojila zgolj eno točko, zaradi česar je padla na zadnje, 20., mesto Serie A. Foto: EPA

Milan je gostil zadnjeuvrščeno Salernitano in povedel že v 5. minuti, ko je Franck Kessie matiral Vida Belca. Reprezentančni rezervni vratar je moral v mrežo še v 18. minuti, ko je bil natančen igralec tekme Alexis Saelemaekers. Napovedovala se je katastrofa Salernitane, a je vajeti v obrambi nato trdno poprijel Belec in slovenski vratar je s šestimi obrambami preprečil hujši poraz.

Roma nemočna proti Interju

Sledil je dvoboj Roma – Inter, ki se je prav tako razpletel že v prvem polčasu, ko so Milančani kar trikrat zatresli mrežo Rimljanov. Za črno-modre so bili natančni Hakan Calhanoglu v 15., Edin Džeko v 24. in Denzel Dumfries v 39. minuti. Inter, ki je edini z le enim porazom v sezoni, je zadel še na 18. gostujoči tekmi zapored in tako izenačil svoj rekord iz sezone 1950/51.

Samir Handanović je kot kapetan Interja branil vso tekmo in pri tem ubranil sploh edini strel Rome v svoj okvir vrat, s čimer je šestič v prvenstvu ohranil mrežo nedotaknjeno. Inter sicer diha za ovratnik mestnim tekmecem, saj zaostaja le točko za Milanom.

"No look pass" Iličića za zmago

Tekma v Neaplju je prinesla dva preobrata in zabaven nogomet s petimi goli, ključno vlogo je imel na koncu Josip Iličić. Atalanta je povedla v 7. minuti, ko je zadel Ruslan Malinovski.

Piotr Zielinski v 40. in Dries Meretens v 47. minuti sta nato poskrbela za vodstvo Napolija, ki bi tako ohranil vodstvo v Serii A. Toda Boginja iz Bergama je imela kar nekaj lepih priložnosti in v drugem delu tudi zadela okvir vrat, VAR pa je razveljavil 11-m za Iličića. Vseeno je Atalanta znala vrniti udarec, in to dvojen v vsega petih minutah. Merih Demiral je naprej v 66. minuti poskrbel za izenačenje, v 71. minuti pa je Jojo odigral potezo tekmo: po prodoru je Kranjčan, ne da bi se ozrl, oddal žogo proti vrhu 16-m prostora, kjer je priletel in silovito udaril Remo Freuler za zmagovitih 3:2.

Druga izjemna asistenca Iličića na zaporedni tekmi, ki je bolj kot vsi goli zaznamovala uspeh Atalante, ki je po peti zaporedni ligaški zmagi zdaj trdno na 4. mestu. Samo dve točki za komaj drugič poraženim Napolijem in kar devet točk pred petouvrščeno Romo.

26-letni Škofijot Domen Črnigoj je ob prvem golu v Serii A (na 14 tekmi) takole na glavo postavil vratarja Lorenza Montipòja, a na koncu lokalnega derbija so se veselili gostje iz Verone. Foto: AP

Benečani s Črnigojem ob odmoru vodili s 3:0 ...

Na nedeljskih tekmah italijanske prve lige ni manjkalo golov, najbolj nenavadna tekma z največ zadetki pa se je odigrala v Benetkah na derbiju pokrajine Benečije med domačo Venezio in gostujočo Hella Verono.

Prvi polčas so Benečani dobili z gladkih 3:0, blestel je tudi slovenski reprezentant Domen Črnigoj, ki je v 19. minuti podvojil vodstvo s svojim sploh prvim golom v Serii A. Poleg 26-letnega vezista sta v prvi polovici tekme za gostitelje zadela še branilec Pietro Ceccaroni v 12. in razigrani napadalec Thomas Henry v 28. minuti.

... na koncu pa s 4:3 slavili Verončani

A v drugem polčasu so izbranci gostujočega hrvaškega trenerja Igorja Tudorja tekmo postavili na glavo in na koncu zmagali s 4:3. Najprej je v lastno mrežo v 52. minuti zadel do tistega trenutka igralec tekme Henry. Čez 10 minut je sledila izključitev strelca prvega gola Venezie Ceccarinija in Verona je s pridom izkoristila številčno prednost. V 65. minuti je z 11-m, ki je sledila izključitvi na 2:3 znižal Gianluca Caprari, že čez dve minuti pa je prvič udaril Argentinec Giovanni Simeone. Slednji je nato v 85. minuti z evrogolom - strelom z velike razdalje v levi zgornji kot domačih vrat - potrdil veliki preobrat gostvo in zmago Verone.

27 poskusov Juventusa proti prav nobenemu Genoe

Paolo Dyabala je dosegel peti gol sezone, potem ko je z diagonalnim strelom kronal podajo Bernardeschija in razblinil vse dvome o zmagovalcu v Torinu. Foto: Reuters

Na nedeljski večerni tekmi je v Torinu igral in napadal samo Juventus, Genoa pa se je krčevito branila. Stara dama je poskusila s kar 27 streli, medtem ko gostje iz Ligurije niso sestavili niti enega poskusa strela! Kljub zgodnjemu vodstvu po zaslugi razigranega Juana Cuadrada iz 9. minute, so bili gostitelji nestrpni, saj iz kopice priložnosti nikakor niso znali odločiti tekme. Šele v 82. minuti je za mir pri Juventusu poskrbel Paolo Dybala. Druga zaporedna zmaga Juventusa, ki se je povzpel na 5. mesto, kjer pa za četrto Atalanto zaostaja kar 7 točk.