Ciprian Tatarusanu je v 27. minuti ubranil 11-metrovko Lautaru Martinezu. Foto: EPA

Dvoboj na San Siru se je začel zelo burno, Inter pa je imel v prvem polčasu na voljo dve 11-metrovki. Izkoristil je prvo in v 11. minuti povedel z zadetkom Hakana Calhanogluja, ki je še maja nosil dres Milana. Prekršek nad Turkom je storil Franck Kessie. Izenačenje je sledilo že šest minut pozneje, ko je po predložku z leve strani Stefan de Vrij z glavo premagal svojega vratarja Handanovića.

V 27. minuti Lautaro Martinez z bele pike ni bil uspešen, njegov strel ob vratnici je Ciprian Tatarusanu sijajno ubranil. Sodnik je na 11-metrovko pokazal, ker je Fode Ballo Toure podrl Mattea Darmiana.

Gostje so imeli ob koncu prvega dela še dve lepi priložnosti, strel Nicola Barelle so rdeče-črni blokirali na golovi črti, Martinez pa je le za las zgrešil vrata.

Navijači Milana na tribunah San Sira. Foto: EPA

V drugem polčasu sprva ni bilo veliko priložnosti, terensko premoč je imel Inter, a mu je ni uspelo kronati. Arturo Vidal je v 72. minuti nato le resneje zagrozil, vendar mu je nevaren strel blokiral Pierre Kalulu.

Za Milan, ki se je prebudil šele v zadnje četrt ure, je Zlatan Ibrahimović v 83. minuti s prostega strela močno sprožil skozi živi zid, Handanović je dobro posredoval. V 90. minuti je bil slovenski vratar premagan, toda po strelu rezervista Alexisa Saelemaekersa ga je rešila vratnica, Kessie pa je v nadaljevanju akcije zgrešil.

Milan je šele drugič v sezoni oddal dve točki in je na vrhu lestvice skupaj z Napolijem pri 32 točkah. Tudi Neapeljčani so se morali tokrat zadovoljiti z remijem, doma so se z 1:1 razšli z Verono. Inter je tretji, zbral je 25 točk.

Juan Cuadrado je dosegel drugi zadetek v tej sezoni, prvič je zadel v prvem krogu v Vidmu (2:2). Foto: AP

Juventus do zmage v 91. minuti

Po zaporednih porazih proti Sassuolu in Veroni so nogometaši Juventusa v soboto z 1:0 premagali Fiorentino. Edini zadetek je v 91. minuti dosegel rezervist Juan Cuadrado, ki je med letoma 2012 in 2015 igral v Firencah.

Kolumbijec, ki je v 79. minuti zamenjal Adriena Rabiota, je imenitno zadel z desnico iz težkega položaja s strelom na prvo vratnico. Žoga je na poti v mrežo oplazila Cristiana Biraghija.

Stara dama je imela tedaj na zelenici igralca več, saj je bil pri gostih v 73. minuti zaradi drugega rumenega kartona izključen srbski branilec Nikola Milenković. Federico Chiesa je v 76. minuti z močnim strelom stresel prečko.

Juventus je igral brez poškodovanih Wojciecha Szczesnyja in Giorgia Chiellinija. V prvem polčasu je bila Fiorentina podjetnejša, a so bili streli na obeh straneh premalo natančni.

Takoj na začetku drugega dela je za najlepšo priložnost do takrat poskrbel Alvaro Morata, ki je iz voleja streljal z levico, žoga je zletela malo mimo vratnice. V nadaljevanju je bilo srečanje podobno kot v prvem polčasu, precej povprečno.

12. krog

MILAN – INTER 1:1 (1:1)
de Vrij 17./ag; Calhanoglu 11./11-m
Tatarusanu (Milan) je v 27. minuti ubranil 11-metrovko Martinezu.

Milan: Tatarusanu, Ballo Toure (46./Kalulu), Kjaer, Tomori, Calabria, Tonali (71./Bennacer), Kessie, Diaz (59./Saelemaekers), Krunić (84./Bakayoko), Leao (59./Rebić), Ibrahimović.

Inter: Handanović, Bastoni (84./Dimarco), de Vrij, Škriniar, Darmian (76./Dumfries), Barella (68./Vidal), Calhanoglu, Brozović, Perišić, Martinez (84./Sanchez), Džeko (76./Correa).

Sodnik: Daniele Doveri

EMPOLI – GENOA 2:2 (0:1)
Di Francesco 62., Zurkowski 72.; Criscito 13./11-m, Bianchi 89.
Štulac je igral do 59. minute, Stojanović (oba Empoli) ni igral zaradi kartonov.

SPEZIA – TORINO 1:0 (0:0)