Vicotr Osimhen je v sijajni formi na začetku nove sezone. Foto: EPA

Trener Luciano Spalletti je preporodil Napoli, potem ko je poleti nasledil Gennara Gattusa. Že v ponedeljek so njegovi izbranci na Dacia Areni v Vidmu odpravili Udinese s 4:0.

V 10. minuti je Lorenzo Insigne z leve strani poslal natančen predložek v kazenski prostor. Victor Osimhen, ki je prejšnji teden dvakrat zadel na tekmi Evropske lige v Leicestru, se je maksimalno iztegnil in z desnico preusmeril žogo proti vratom. Vratar Emil Audero je bil prepozen in žogo ujel šele za golovo črto.

Luciano Spalletti je hitro našel udarno enajsterico, ki navdušuje. Foto: EPA

Šest minut pred odmorom je z natančnim diagonalnim strelom z roba kazenskega na 0:2 povišal Fabian Ruiz. Znova je podal Insigne.

V 50. minuti je izjemni Nigerijec Osimhen s šestih metrov zabil žogo v mrežo. Končni izid je postavil Piotr Zielinski po uri igre z volejem z levico. Obakrat je bil v vlogi podajalca Hirving Lozano.

Immobile z bele točke zagotovil točko Laziu
Torino in Lazio sta se razšla z remijem (1:1). Gostitelji so povedli v 76. minuti z golom Marka Pjace z glavo. V sodniškem dodatku je najstrožjo kazen unovčil Ciro Immobile. Odlični napadalec je s šestimi goli prvi strelec Serie A.

Abraham priigral tri točke Romi
Roma je premagala Udinese z 1:0. Edini zadetek na rimskem Olimpicu je v 36. minuti dosegel Tammy Abraham. Izbranci Joseja Mourinha so tekmo končali z igralcem manj po izključitvi Lorenza Pellegrinija v 90. minuti.