Eljif Elmas je odlično izkoristil priložnost v začetni enajsterici, saj odlični Hviča Kvarachelija ni bil v kadru zaradi bolečin v hrbtu. Foto: EPA

Tudi poraz na Anfieldu ni ustavil naleta izbrancev Luciana Spallettija, ki so vseeno osvojili prvo mesto v skupini A Lige prvakov, v prvenstvu pa še ne poznajo poraza. Zadnjič so remizirali 31. avgusta proti Lecceju (1:1).

Victor Osimhen se je izkazal z golom in podajo na stadionu Gewiss. Foto: EPA

Lookman zadel z bele točke
V 19. minuti je žoga po podaji iz kota zadela Victorja Osimhena v roko. Videosodnik se je takoj oglasil in gostitelji so imeli na voljo najstrožjo kazen. Uspešno jo je izvedel Ademola Lookman, čeprav je kar precej tvegal. Žoga se je od prečke odbila čez golovo črto.

Osimhen z golom in podajo zrežiral preobrat
V 23. minuti je Osimhen dosegel osmi gol sezone in se prebil na prvo mesto med strelci, odlično je podal Piotr Zielinski. Osimhen je v 35. minuti podal še za zadetek Eljifa Elmasa.
Najlepšo priložnost za izenačenje je imela Atalanta v 55. minuti. Najprej je nevarno streljal Joakim Maehle, a se je izkazal Alex Meret. Odbito žogo je Lookman poslal v prečko.

Četrt ure pred koncem je Spalletti v igro poslal Giovannija Simeoneja, ki je imel le tri minute zatem veliko priložnost za končno odločitev, a je malce zgrešil vrata s 13 metrov.

Olivier Giroud je popeljal Milan na drugo mesto. Foto: EPA

Giroud z mojstrovino rešil Milan
Branilec naslova Milan se je moral zelo potruditi za zmago nad Spezio z 2:1. Theo Hernandez je v prvem polčasu poskrbel za vodstvo rdeče-črnih, izid je poravnal Daniel Maldini v 59. minuti. Zmagoviti gol je dosegel Olivier Giroud v 89. minuti. Francoz je velemojstrsko iztegnil levo nogo in poslal žogo s petih metrov v malo mrežico po natančnem predložku Sandra Tonalija z desne strani. V velikem slavju si je slekel dres in prejel drugi rumeni karton.

Lecce odnesel točko iz Vidma
V petek sta se Udinese in Lecce razšla z 1:1, Jaka Bijol je igral vso tekmo za Udinese, Sandi Lovrić pa je zaradi poškodbe manjkal.