Ismael Bennacer je Milanu rešil točko v Bergamu. Foto: EPA

Milančani so se v sosedskem obračunu z Atalanto v zaostanku znašli po 29 minutah igre, ko je po podaji Joakima Mæhleja z roba kazenskega prostora z levico silovito sprožil Ruslan Malinovskij in presenetil nemočnega vratarja Mika Maignana.

Atalanta ni pretirano blestela, a blestel ni niti njihov nasprotnik iz bližnje prestolnice mode. V nadaljevanju se je igra rossonerov nekoliko izboljšala, v 53. minuti je gol za las zgrešil Rafael Leao, nekaj minut pozneje je z glavo zapretil še Junior Messias.

V 68. minuti jim je vendarle uspelo izenačiti. Po predložku iz kota je s krasnim plasiranim strelom vratarja Juana Musso premagal Ismael Bennacer. Do konca tekme so gostje s San Sira iskali zmagoviti zadetek, a zaman – obramba Atalante je zdržala.

Gruzijec Khvicha Kvaratskhelia je bil eden izmed junakov Neapeljčanov na obračunu z Monzo. Foto: EPA

Napoli napolnil mrežo Monze
Z visoko zmago je na vrh prvenstvene lestvice skočil Napoli, ki je pod Vezuvom s 4:0 ugnal novinca Monzo. Neapeljčani so povedli po dobre pol ure igre, ko je s pravim projektilom mrežo razparal Khvicha Kvaratskhelia. Še pred koncem polčasa, natančneje v drugi minuti sodnikovega dodatka, je vodstvo nebeškomodrih povišal Victor Osimhen, ki je po podaji Andreja Zamba Anguisse žogo mirno poslal v spodnji desni kot vrat Micheleja Di Gregoria. V nadaljevanju se je mreža slednjega zatresla še dvakrat. Prvič v 62. minuti, ko se je še drugič med strelce vpisal Kvaratskhelia. Tokrat je navijače presenetil in navdušil s samostojnim prodorom, ki ga je zaključil z natančnim strelom v spodnji desni kot. Še zadnjič pa se je izid spremenil globoko v sodnikovem dodatku drugega polčasa, ko je Min-Jae Kim zadel z glavo po natančnem predložku Piotra Zielinskega.

Lautaro Martinez in Hakan Calhanoglu sta se vpisala med strelce na tekmi s Spezio. Foto: EPA

Inter zlahka prek Spezie
Že v soboto je Inter brez večjih težav s 3:0 ugnal Spezio. Črno-modre je v vodstvo popeljal Lautaro Martinez, potem ko mu je z lepo podajo z glavo priložnost za zadetek pripravil Romelu Lukaku. 24-letni argentinski napadalec je žogo z natančnim strelom z roba kazenskega prostora poslal v spodnji levi kot vrat nemočnega Bartlomieja Dragowskega. Vodstvo je v drugem polčasu podvojil Hakan Calhanoglu, ki je odbito žogo v kazenskem prostoru z desnico pospravil v mrežo, končni izid je osem minut pred iztekom rednega dela srečanja postavil Joaquin Correa. Glavnino dela ob zadetku je opravil Edin Džeko, ki je žogo po natančni globinski podaji najprej lepo sprejel, nato preigral vratarja in podal do Corree, ki je iz bližine zlahka zadel za 3:0. Samir Handanović v vratih Interja vso tekmo ni imel pretirano veliko dela.

Smalling zagotovil zmago Romi
Roma je premagala Cremonese z 1:0 in ima stoodstotni izkupiček po dveh krogih, kar je v zadnjih dveh desetletjih rimskemu klubu uspelo le trikrat. Za nove točke je poskrbel Chris Smalling z zadetkom z glavo v 65. minuti. Gostje, novinci v prvi ligi, so se dobro branili, vseeno pa ostali na dnu lestvice brez točke v tej sezoni.

Juventus le do točke v Genovi
V ponedeljkovi večerni tekmi je imel Juventus sicer imel terensko premoč v Genovi, a je Sampdoria zdržala (0:0). Adrien Rabiot je sicer zatresel mrežo v 63. minuti, a so sodniki po ogledu posnetka zadetek razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Sampdoria je prekinila niz šestih porazov na medsebojnih tekmah in dobila prvo točko v sezoni.