Olivier Giroud je dosegel že štiri zadetke na začetku letošnje sezone. Foto: AP

Izbranci Joseja Mourinha še vedno čakajo na prvo zmago, zbrali so le točko in so prikovani na dno lestvice.

Giroud znova natančen z enajstih metrov
Milan je na Olimpicu povedel v 9. minuti, ko je Olivier Giroud zanesljivo zadel z bele točke. Ruben Loftus-Cheek je v kazenskem prostoru že potisnil žogo mimo vratarja Ruija Patricia, ki ga je podrl. Oglasil se je videosodnik in glavni delivec pravice Antonio Rapuano si je ogledal posnetek ob stranski črti in se hitro odločil za najstrožjo kazen.

Rafael Leao je bil najboljši igralec tekme na Olimpicu. Foto: Reuters

Rafael Leao zablestel na začetku drugega polčasa
Za Romo je bil usoden začetek drugega polčasa, saj je Milan v 48. minuti povišal na 0:2. Davide Calabria je podal z desne strani, Rafael Leao pa je mojstrsko pospravil žogo v mrežo, ko je bil s hrbtom obrnjen proti vratom. Zeki Celik ga je dobro pokril, Leao je skoraj ležal na tleh, a mu je uspelo akrobatsko poslati žogo od vratnice v mrežo. Še soigralci niso mogli verjeti, da mu je uspela tako imenitna poteza.

Izključitev Tomorija ni bila usodna
Rimljani so dobili upanje v 61. minuti, ko je drugi rumeni karton prejel Fikayo Tomori, ko je za dres povlekel Andreo Belottija.

Romelu Lukaku bo glavni adut Rome v napadu. Foto: AP

Lukaku debitiral šele v 71. minuti
Mourinho je vse stavil na napad. V 71. minuti je vstopil Romelu Lukaku, ki je debitiral v dresu Rome. Igral bo kot posojeni nogometaš Chelseaja do konca sezone. Roma je odštela šest milijonov evrov za Belgijca. Hitro je poživil igro in morda bi lahko vstopil prej.

Spinazzola znižal prepozno
V 92. minuti je Leonardo Spinazzola zatresel mrežo Milana po prodoru po levi strani. Žoga je zadela Pierra Kaluluja, spremenila smer in prelisičila vratarja Mika Maignana.

Milan je ohranil prednost vse do 97. minute in ima tako maksimalnih devet točk.

Daiči Kamada, ki je v preteklih sezonah blestel v dresu Eintrachta iz Franfurta, je bil mož odločitve pod Vezuvom. Foto: EPA

Napoli na domačem stadionu izgubil proti Laziu
Branilec naslova Napoli je presenetljivo izgubil proti Laziu z 1:2. Za Neapeljčane je to prvi poraz, za Lazio pa prva zmaga v sezoni.

Rimljani, ki so sezono začeli s porazoma proti Lecceju in Genoi, so končno prikazali pravi obraz. Povedli so po pol ure igre, ko je po lepem prodoru Felipeja Andersona s peto žogo v mrežo potisnil Luis Alberto. Piotr Zielinski je izenačil v 32. minuti z natančnim strelom z roba kazenskega prostora z desno nogo.

Odločilni zadetek je dosegel Daiči Kamada v 52. minuti po novi podaji Felipeja Andersena.

Inter gladko odpravil Fiorentino
Inter je na San Siru odpravil Fiorentino s 4:0. Marcus Thuram je v prvem polčasu načel mrežo zasedbe iz Firenc, v drugem polčasu pa sta delo dokončala Hakan Calhanoglu in Lautaro Martinez, ki je zadel dvakrat, skupno pa že petkrat in je prvi strelec lige. Inter, ki sploh še ni prejel zadetka v tej sezoni, je tako kot mestni tekmec Milan stoodstoten in na vrhu lestvice.

3. krog:
SASSUOLO – VERONA 3:1 (1:0)
Pinamonti 11., Berardi 64., 73./11-m; Ngonge 56.

ROMA – MILAN 1:2 (0:1)
Spinazzola 92.; Giroud 9./11-m, Rafael Leao 48.
RK: Tomori 61./Milan

Roma: Rui Patricio, Mancini (79./Pagano), Smalling, Llorente, Celik (70./Spinazzola), Cristante, Paredes (70./Bove), Aouar (31./Pellegrini), Zalewski, Belotti, El Shaarawy (71./Lukaku).

Milan: Maignan, Calabria, Thiaw, Tomori, Theo Hernandez, Loftus-Cheek (65./Kalulu), Krunić, Pulišić (77./Samu Chukwueze), Reijnders, Rafael Leao (77./Okafor), Giroud (70./Pobega).

Sodnik: Antonio Rapuano

BOLOGNA - CAGLIARI 2:1 (0:1)
Zirkzee 59., Fabbian 89.; Lovumbo 22.
Orsolini (Bologna) je v 75. minuti zapravil 11-m.

UDINESE - FROSINONE 0:0
Bijol in Lovrić sta igrala vso tekmo, Pejičić je sedel na klopi; Kamenšek Pahić ni bil v kadru.

NAPOLI - LAZIO 1:2 (1:1)
Zielinski 32.; Luis Alberto 30., Kamada 52.

Napoli: Meret, di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus, Olivera (66./Mario Rui), Zambo Anguissa, Lobotka, Zielinski (84./Simeone), Politano (75./Lindström), Osimhen, Kvarachelija (66./Raspadori).

Lazio: Provedel, Marušić, Casale, Romagnoli, Hysaj (81./Pellegrini), Kamada (65./Guendouzi), Cataldi, Luis Alberto, Felipe Anderson (80./Pedro), Immobile (94./Castellanos), Zaccagni (93./Isaksen).

Sodnik: Andrea Colombo

ATALANTA - MONZA 3:0 (2:0)