Milan se je z zadetkom v 92. minuti derbija znova povzpel na prvo mesto lestvice.

Strelec zmagovitega zadetka je bil Sandro Tonali. Predtem je za domače že v četrti minuti zadel Ciro Immobile, Milančani pa so izenačili prek Olivierja Girouda (50.).

Štiri kroge pred koncem ima Milan dve točki prednosti, Inter ima tekmo manj, v sredo bo gostoval v Bologni

Empoli je tako proslavil zmago nad Napolijem. Foto: EPA

Napoli izgubil korak v boju za scudetto
Hud udarec v boju za naslov je danes doživel Napoli, ki je izgubil proti Empoliju z 2:3. Napoli je vodil z 2:0, Empoli pa je pripravil preobrat – vse tri gole je dosegel od 80. minute naprej, s tem je Neapeljčanom najverjetneje zadal zadnji udarec v boju za scudetto. Napoli je na zadnjih treh tekmah osvojil le točko.

Črnigoj dosegel tretji gol v Serii A
Slovenski reprezentant Domen Črnigoj je zadel ob porazu Venezie proti Atalanti (1:3).

Atalanta je prekinila niz treh porazov in ostaja v igri za evropska tekmovanja.

Domen Črnigoj je v letošnji sezoni Serie A dosegel tri gole. Foto: EPA

Medtem pa je Venezia doživela osmi zaporedni poraz. Benečani so v slabem položaju glede obstanka v Serii A.

V boju za obstanek sta pomembni zmagi dosegli Salernitana, ki je doma premagala Fiorentino z 2:1, ter Genoa, ki je bila boljša od Cagliarija (1:0). Obe ekipi ostajata v območju izpada.

Rezervist Kean zagotovil tri točke Juventusu
Juventus je na zadnji tekmi 34. kroga na gostovanju v zaključku tekme strl odpor Sassuola (1:2). Na četrtem mestu zdaj le ta točko zaostaja za tretjim Napolijem.

Gostitelji so povedli s 39. minuti, ko je zadel Giacomo Raspadori, na 1:1 je izenačil Paulo Dybala v zadnji minuti rednega dela polčasa z močnim strelom pod prečko. Zmago stari dami je zagotovil rezervist Moise Kean v 88. minuti z levico.