Junak Juventusa je bil ta večer Manuel Locatelli. Foto: Reuters

V prvem polčasu je bil boljši Torino, najlepšo priložnost je imel v 38. minuti, ko je Rolando Mandragora streljal z razdalje, z izjemno obrambo pa se je izkazal Wojciech Szczesny.

V drugem polčasu je prevladoval Juventus. Alex Sandro je v 53. minuti sprejel predložek v kazenskem prostoru, z glavo je meril pod prečko, vratar Vanja Milinković-Savić je mojstrsko branil. Juan Cuadrado je vratarja Torina skušal s strelom zunaj kazenskega prostora presenetiti hitro zatem, a je bil ta znova na pravem mestu.

V končnici tekme pa Milinković-Savić ni zmogel svoje mreže ohraniti nedotaknjene. Akcija je stekla po levi strani, Federico Chiesa je nato šel proti sredini, podal je Manuelu Locatelliju, ki je z vrha kazenskega prostora natančno meril v desni spodnji kot.

Juventus se po slabem začetku sezone počasi prebija v zgornji del prvenstvene lestvice, trenutno varovanci Massimiliana Allegrija zasedajo osmo mesto.

Inter proslavlja zmago. Foto: Reuters

Inter je premagal Sassuolo (2:1).

Zdajšnji prvaki so bili v Sassuolu v težavah, a so se izvili iz neprijetnega položaja. Gostitelji so povedli v 22. minuti po golu Domenica Berardija, "nerazzurri" pa so v drugem polčasu le strnili svoje vrste. V 58. minuti so izenačili po golu Edina Džeka, zmagoviti zadetek pa je v 78. minuti zabil Argentinec Lautaro Martinez.

Milan zmagal v Bergamu in skočil na drugo mesto
Na zadnji tekmi kroga je Atalanta proti Milanu izgubila z 2:3.

Napoli je v Firencah vpisal še sedmo zmago. Za domače je zadel Lucas Martinez Quarta (29.), za goste pa Hirving Lozano (39.), ko je v mrežo pospravil odbitek po zapravljeni najstrožji kazni Lorenza Insigneja, in Amir Rrahmani (50.). Foto: EPA

V Bergamu je gostoval Milan in hitro, že v prvi minuti, je zadel Davide Calabria. Prednost je malce pred koncem polčasa podvojil Sandro Tonali. Josip Iličić je v igro vstopil v 56. minuti, kar pa ni pomagalo, Rafael Leao je v 78. minuti zadel za 3:0. Duvan Zapata v 86. z bele pike in Mario Pašalić v četrti minuti sodniškega dodatka sta le zmanjšala zaostanek.

Milan je z zmago skočil na drugo mesto, za Napolijem zaostaja za dve točki, toliko pa ima prednosti pred tretjeuvrščenim Interjem. Atalanta zaostaja deset točk za prvim mestom.