Rafael Leao je kaznoval veliko napako vratarja Pietra Terracciana. Foto: EPA

Prejšnjo nedeljo je Sandro Tonali v sodnikovem dodatku odločil na rimskem Olimpicu proti Laziu (1:2), v sredo pa si je Inter privoščil velik spodrsljaj v Bologni. Tudi tokrat Milan ni blestel, v drugem polačsu pa je stopnjeval pritisk in zasluženo osvojil vse tri točke.

V prvem polčasu je imel najlepšo priložnost Olivier Giroud v 17. minuti. Francoz je skušal z lobom ukaniti Pietra Terracciana, a je žoga zletela mimo vrat.

V 52. minuti je vratar Fiorentine z nogo odbil nevaren strel Francka Kessieja. Trener Stefano Pioli je z menjavami še povečal pritisk. Vstopili so Ante Rebić, Rade Krunić in v 67. minuti še ljubljenec občinstva Zlatan Ibrahimović.

Milančani so vse sile usmerili v napad. V 77. minuti je imela veliko priložnost Fiorentina. Strel Arthurja Cabrala je vratar Mike Maignan z roko odbil prek vrat.

Osem minut pred koncem je vratar Terracciano naredil dve napaki. Najprej je žogo poslal naravnost na nogo Rafaela Leaa. Napadalec je prodrl v kazenski prostor in s strelom ob bližnji vratnici ujela Terracina na napačni nogi.

Navijači Milana so pripravili imenitno vzdušje. Stefano Pioli je slavil pred polno navijaško tribuno. Milan bo do konca še gostil Atalanto, gostoval pa bo še v Veroni in v zadnjem krogu v Sassuolu.

Lautaro Martinez in Ivan Perišić sta v prvem polčasu zagotovila Interju odločilno prednost. Foto: EPA

Inter z zmago v Vidmu še vedno diha za ovratnik Milanu
Udinese se je dobro upiral Interju, za katerega je Samir Handanović branil vso tekmo. V 12. minuti je po podaji Federica Dimarca s kota zadel Ivan Perišić. Pet minut pred odmorom je Pablo Mari v kazenskem prostoru spotaknil Edina Džeka. Sodnik Daniele Chiffi se ni oglasil, a je posredoval videosodnik in poslal glavnega delivca pravice na ogled posnetka ob stransko črto. Chiffi je spremenil odločitev in pokazal na belo točko. Lautaro Martinez je z enajstih metrov zadel vratnico, odbito žogo pa je z glavo pospravil v mrežo.

V 72. minuti je Handanović odbil nevaren strel napadalca Gerarda Deuloufeuja, rezervist Ignacio Pussetto pa je iz bližine potisnil žogo v mrežo.

Leonardo Bonucci je zagotovil zmago stari dami. Foto: EPA

Stojanović izključen
Empoli je izgubil proti Torinu z 1:3. Gostje so izkoristili številčno prednost, potem ko je bil najprej v 59. minuti izključen Valerio Verre, v 86. minuti pa je po drugem rumenem kartonu pordečel še Petar Stojanović.

Empoli, pri katerem je Leo Štulac vstopil v igro v 78. minuti, je sicer povedel v 56. minuti z zadetkom Szymona Zurkowskega. Odlični napadalec Andrea Belotti je s "hat-trickom" zrežiral preobrat.

Bonucci z dvema zadetkoma proslavil rojstni dan
Četrtouvrščeni Juventus je z 2:1 premagal Venezio, za katero je Domen Črnigoj igral do 64. minute. Oba gola za Torinčane je prispeval branilec Leonardo Bonucci, ki je tako lepo proslavil 35. rojstni dan.

Napoli si je v soboto z zmago s 6:1 nad Sassuolom zagotovil igranje v Ligi prvakov.