Inter izgublja sapo v boju z Milanom in Napolijem. Foto: EPA

Inter je na zadnjih prvenstvenih tekmah slavil le enkrat in pobudo v Serie A prepušča mestnemu tekmecu Milanu in Napoliju.

Inter se je proti Fiorentini mučil že v prvem polčasu, ki se je končal brez golov. Gostje so povedli na začetku drugega dela, ko je Samirja Handanovića premagal Lucas Torreira. Na izenačenje ni bilo treba dolgo čakati. Po predložku Ivana Perišića je pet minut pozneje izid z glavo poravnal Denzel Dumfries.

Drugi zaporedni remi Interja je izkoristil Napoli, ki je z zmago nad Udinesejem z 2:1 pobegnil četi Simoneja Inzaghija za tri točke.

Milan je že dva meseca neporažen v italijanskem prvenstvu, tokrat je dosegel minimalno zmago nad Cagliarijem. Ismael Bennacer je z roba kazenskega prostora sprožil volej in zadel levi spodnji kot.

Tammy Abraham je blestel na rimskem derbiju. Foto: Reuters

Gala predstava Rome na rimskem derbiju
Roma je z izjemno predstavo na mestnem derbiju povozila Lazio s 3:0. Vse tri gole je dosegla v prvem polčasu, dva je dosegel Tammy Abraham, enega pa Lorenzo Pellegrini.

Že v 57. sekundi je Pellegrini izvedel kot z leve strani, zadel je prečko, odbito žogo pa je prek golove črte potisnil Abraham. V 20. minuti je Rick Karsdorp z desne strani podal pred vrata, kjer je Abraham z volejem z desnico povišal na 2:0. Pet minut pred odmorom je Pellegrini velemojstrsko zadel iz prostega strela, z 22 metrov je poslal žogo prek živega zidu pod prečko. Roma je letela po zelenici Olimpica, Henrik Mhitarjan je v 41. minuti stresel še prečko. Jose Mourinho je bil navdušen nad predstavo svojih izbrancev, ki so v drugem polčasu uspeli mrežo ohraniti nedotaknjeno.

30. krog:
SASSUOLO - SPEZIA 4:1 (1:1)
Berardi 17./11-m, 48., Ayhan 78., Scamacca 81.; Verde 36.

Caputo 24., 38. RK: Henry 86./Venezia
Črnigoj (Venezia) je igral od 86. minute.

JUVENTUS - SALERNITANA 2:0 (2:0)
Dybala 5., Vlahović 29.
Belec je bil na klopi Salernitane.

EMPOLI - VERONA 1:1 (1:0)
Francesco 26.; Cancellieri 72.
Simeone (Verona) je v 65. minute zapravil 11-m.
Štulac je igral od 68. minute, Stojanović (oba Empoli) zaradi bolezni ni bil v postavi.

ROMA - LAZIO 3:0 (3:0)
Abraham 1., 22., Pellegrini 40.

Roma: Rui Patricio, Mancini, Smalling, Roger Ibanez, Karsdorp, Cristante, Sergio Oliveira (81./Veretout), Zalewski (74./Vina), Mhitarjan, Pellegrini (87./Bove), Abraham.

Lazio: Strakosha, Marušić, Luiz Felipe, Acerbi, Hysaj (52./Lazzari), Lucas Leiva (65./Cataldi), Milinković-Savić, Luis Alberto, Felipe Anderson (65./Romero), Immobile, Pedro.

Sodnik: Massimiliano Irrati

BOLOGNA - ATALANTA 0:1 (0:0)