Moise Kean je bil junak na stadionu Allianz. Foto: EPA

Juventus je izpadel iz Lige prvakov, tudi v prvenstvu je zelo slabo startal, od 8. oktobra pa ne pozna več poraza in uspelo se mu je prebiti že na tretje mesto. Za Milanom zaostaja le še dve točki. Na vrhu je neporaženi Napoli z 41 točkami. Italijansko prvenstvo se bo nadaljevalo 4. januarja s 16. krogom.

Kean mojstrsko lobal Provedela
Po zmagi nad Interjem prejšnjo nedeljo je Juventus še stopnjeval formo in navdušil navijače na stadionu Allianz. Dve minuti pred odmorom je z dolgo podajo zaposlil Keana. Vratar Lazia Ivan Provedel je prehitro zapustil vrata in spretni napadalec ga je mojstrsko ukanil z lobom.

Arkadiusz Milik je dosegel četrti zadetek v letošnji sezoni. Foto: EPA

Milik kronal odlično predstavo stare dame
V 54. minuti je Filip Kostić streljal s 17 metrov, Provedel je žogo odbil na desno stran, pritekel pa je Kean in jo potisnil v prazno mrežo. Rimljani so bili popolnoma brez idej. Obramba Juventusa je bila trdna. Minuto pred koncem je rezervist Federico Chiesa ušel po levi strani in podal pred vrata, kjer je Arkadiusz Milik poslal žogo v mrežo za končnih 3:0.

Milan do treh točk po avtogolu Milenkovića v 92. minuti
Milan je na napeti tekmi na San Siru osvojil tri točke v sodnikovem dodatku. Aktualni prvaki so povedli v 2. minuti, uspešen je bil Portugalec Rafael Leao. Izenačil je Antonin Barak v 28. minuti s strelom iz obrata. V 92. minuti je rezervist Aster Vranckx z leve strani podal pred vrata, srbski branilec Nikola Milenković pa je žogo potisnil v lastno mrežo.