Manuel Locatelli je bil junak na San Siru. Foto: Reuters

Na vrhu lestvice italijanskega prvenstva so največji trije klubi z Apeninskega polotoka. Milanska velikana loči točka, Juve pa za vodilnim Interjem zaostaja za dve. Stara dama je rossonere, ki so lani dobili obe medsebojni tekmi, premagala prvič po januarju 2021. Gostitelji, ki so po porazu z Interjem izgubili še drugi derbi v tej sezoni, so bili na San Siru konkretnejši v prvem polčasu. Najnevarneje je bilo v 14. minuti, ko je po preigravanju in podaji Rafaela Leaa nevarno poskusil Olivier Giroud, žogo pa je s konico prstov odbil Wojciech Szczesny.

V 40. minuti je Milan ostal z igralcem manj. Po podaji Timothyja Weaha se je Moise Kean otresel Malicka Thiawa, ki pa ga je nato nepravilno zaustavil in mu preprečil, da bi stekel sam proti vratom. Za prekršek je prejel rdeči karton. V drugem delu je Juve pričakovano narekoval ritem, v 63. minuti pa tudi zadel. Za strel se je z razdalje odločil Manuel Locatelli, ki je v preteklosti, ko je še nosil dres Milana, že odločil derbi s torinskim tekmecem. Žoga je zadela Radeta Krunića, ki je tri minute predtem prišel na zelenico, in presenetila Antonija Miranteja. V nadaljevanju so imeli gostje še nekaj lepih priložnosti, toda Mirante se je izkazal s posredovanji. Najnevarnejša sta bila dva strela rezervista Dušana Vlahovića.

Lautaro Martinez je z 11 goli prvi strelec Serie A. Foto: EPA

Tudi Inter je igral s klubom iz Torina, piemontskega Il Tora pa zanesljivo ugnal s 3:0. Gostje so bili že v prvem polčasu, ko sta sicer mreži obmirovali, podjetnejši, čeprav je imel kar nekaj dela tudi Yann Sommer, ki pa se je izkazal z obrambami. Domača mreža se je zatresla v 59. minuti, ko je Denzel Dumfries podal z desne, v kazenskem prostoru je sam ostal Marcus Thuram in žogo poslal v malo mrežico.

Vanja Milinković-Savić je osem minut pozneje znova moral pobrati žogo iz svoje mreže. Hakan Calhanoglu je podal s kota. Podaljšal je z glavo Francesco Acerbi, Lautaro Martinez pa jo je iz neposredne bližine z glavo pospravil za hrbet srbskega čuvaja mreže. V peti minuti sodnikovega dodatka je piko na i zmagi postavil Calhanoglu, ki je zadel z bele točke, potem ko je v kazenskem prostoru nepravilno Henriha Mhitarjana zaustavil Ivan Ilić.