Slavje nogometašev Interja po koncu tekme v Torinu, kjer so zmagali prvič po 3. novembru 2012. Foto: EPA

Milančani, pri katerih je Samir Handanović branil celo tekmo, so zmagoviti gol dosegli v sodniškem dodatku prvega polčasa, ko je z 11-metrovke zadel Hakan Calhanoglu. Sodnik Massimiliano Irrati je na belo piko pokazal po dvakratnem ogledu posnetka ob stranski črti zaradi prekrška nad Denzelom Dumfriesom. Prvi strel Calhanogluja je Wojciech Szczesny ubranil, a je Irrati presodil, da mora Calhanoglu ponavljati strel, ker je Matthijs de Ligt prehitro stekel v kazenski prostor. V drugo je bil Turek uspešen.

Juventus je v prvem polčasu zapravil več priložnosti, najlepšo Giorgio Chiellini, ki je iz bližine zadel prečko. Tudi po odmoru je bil nevarnejši, priložnosti sta imela Paulo Dybala in Dušan Vlahović, Handanović pa je žogo po sijajnem strelu Denisa Zakarie preusmeril v vratnico. Razmerje v strelih je bilo 23:5 za staro damo.

Inter je zmagal šele drugič na zadnjih osmih tekmah v italijanskem prvenstvu.

Milan le do točke proti Bologni
Napoli je v gosteh z 1:3 premagal Atalanto, medtem ko je Milan le remiziral z Bologno (0:0). Rdeče-črni so sprožili kar 33 strelov, a le sedem v okvir vrat. Rafael Leao je pripravil nekaj lepih priložnosti soigralcem, Davide Calabria in Ante Rebić jih nista unovčila.

V 70. minuti je Olivierja Girouda zamenjal Zlatan Ibrahimović. V napadu Milana se je vse vrtelo okoli Šveda. V 79. minuti sta trčila z Garyjem Medelom in nadaljevala sta s povezano glavo.

Pritisk Milana se je stopnjeval. Ns sporedu je bilo še osem minut sodnikovega dodatka. Najlepšo priložnost je imel Rebić z glavo v 95. minuti po podaji Thea Hernandeza iz kota, a se je izkazal vratar Lukasz Skorupski.