Olivier Giroud je bil junak milanskega derbija. Prvič po februarju 2004 se je zgodilo, da je Milan na
Olivier Giroud je bil junak milanskega derbija. Prvič po februarju 2004 se je zgodilo, da je Milan na "derbyju della Madonnina" zmagal po zaostanku. Foto: EPA

Črno-modri, ki imajo odigrano tekmo manj, so na lestvici zbrali točko več kot rdeče-črni.

Po prvem polčasu že 230. uradne tekme med milanskima zasedbama je bolje kazalo favoritu Interju. Varovanci Simoneja Inzaghija so namreč v 38. minuti povedli. Po predložku Hakana Calhanogluja iz kota je v spodnji desni kot z volejem zadel Ivan Perišić.

Predtem se je z dvema izvrstnima obrambama izkazal Milanov vratar Mike Maignan. Najprej z nogo po preusmerjeni žogi po strelu Marcela Brozovića, nato pa še po poskusu Denzela Dumfriesa iz bližine. Vmes je Nicolo Barella streljal za las mimo vrat. Na drugi strani je Samir Handanović s parado ustavil poskus Sandra Tonalija.

Prvi poraz Interja po oktobru

Gostje, ki niso mogli računati na poškodovanega Zlatana Ibrahimovića, so v drugem polčasu tekmo postavili na glavo. Vse do 75. minute dogajanje na zelenici ni bilo preveč razburljivo, nato pa je 35-letni francoski napadalec Giroud, ki je nadomestil "Ibro", dvakrat zatresel mrežo in Interju prizadejal drugi poraz v tej sezoni, prvega po oktobru oziroma 14 tekmah (Lazio 3:1).

Pri izenačenju se je dobro odzval na bolj oddaljeni vratnici in stegnil nogo po preusmerjenem strelu Brahima Diaza, kmalu zatem pa je bil v kazenskem prostoru s sijajnim obratom spretnejši od svojega čuvaja Stefana de Vrija in hladnokrvno zagotovil Milanu tri točke. Handanović bi lahko bolje posredoval.

V 95. minuti je bil zaradi grobega prekrška nad Dumfriesom izključen Theo Hernandez.

Giroud: Vrnili smo se v igro!

"V prvem polčasu sem bil malce jezen, tako kot celotna ekipa, saj nismo igrali dobro. Po odmoru pa smo pokazali izjemen moštveni duh. Vrnili smo se v igro! Pot je še dolga, a smo v dirki," je Giroud povedal za DAZN. Milan je na prejšnjih dveh tekmah remiziral z Juventusom in doma izgubil proti Spezii.

"Seveda smo razočarani, vsi vemo, kako pomemben je derbi. Nezasluženo smo izgubili, toda to je nogomet. Mirno bomo morali analizirati tekmo in ugotoviti, kaj nam je zmanjkalo. Objektivno gledano jim do prvega zadetka nismo dopustili tako rekoč ničesar," je dejal trener Interja Inzaghi.