Paulo Dybala je z levico matiral Samirja Handanovića, ki se je vrgel v napačno smer. Foto: EPA

"Derby d'Italia" je postregel s taktično predstavo, stara dama nikakor ni našla pravega ritma in vse je kazalo na tri točke za Samirja Handanovića in soigralce.

Gostitelji so povedli v 17. minuti, ko je Hakan Calhanoglu z 20 metrov stresel prečko, odbito žogo pa je v prazno mrežo pospravil Edin Džeko. Videosodnik si je pogledal posnetek in ugotovil, da ni bilo prepovedanega položaja. Torinčani so bili popolnoma brez idej. Še najbolj nevaren je bil strel Juana Cuadrada v 23,. minuti z roba kazenskega prostora, a je žoga zletela mimo vrat.

Edin Džeko je bil na pravem mestu, potem ko je Hakan Calhanoglu zadel prečko. Foto: EPA

Trener Juventusa Massimiliano Allegri je v 65. minuti poživil napad. Vstopila sta Federico Chiesa in Paulo Dybala. Pritisk stare dame se je stopnjeval, a pravih priložnosti ni bilo.

Velika neumnost Dumfriesa
V 89. minuti je Denzel Dumfries na črti kazenskega prostora podrl Alexa Sandra. Nizozemec je bil res nespreten, saj je akcija potekala daleč od vrat. Sodnik Maurizio Mariani se je posvetoval z videosodnikom. Pogledal si je posnetek ob stranski črti in pokazal na belo točko. Dybala je poslal Handanovića v napačno smer za 1:1. Trener Interja Simone Inzaghi je izgubil živce. jezil se je na glavnega sodnika in prejel rdeči karton.

Jose Mourinho in Luciano Spalletti sta se objela pred tekmo. Konca nista dočakala na klopi, saj sta bila oba izključena. Foto: EPA

Osimhen zadel vratnico, Mourinho in Spalletti izključena
Neapeljčani so imeli žogo več v posesti na rimskem Olimpicu. Najlepšo priložnost na srečanju je imel odlični napadalec Victor Osimhen, ki je po uri igre zadel okvir vrat. V 82. minuti je moral zapustiti trenerski prostor domači strateg Jose Mourinho, ko je dobil še drugi rumeni karton. Tudi trener Napolija Luciano Spalletti je bil izključen, v 96. minuti je prejel rdeči karton.

Simeone s štirimi goli potopil Lazio
Verona je odpravila Lazio s 4:1. Vse štiri gole za gostitelje je dosegel Giovanni Simeone, ki ima zdaj šest golov v sezoni, dva več pa ima prvi strelec Ciro Immobile, ki je dosegel edini gol za Lazio.

Gio Simeone je bil neustavljiv. Foto: EPA

Iličić v okvir vrat, Atalanta le do točke
Atalanta je na uvodni nedeljski tekmi remizirala z Udinesejem (1:1). Ekipa iz Bergama, ki je posebej v obrambi precej zdesetkana (zaradi poškodb so manjkali Rafael Toloi, Berat Djimsiti, Matteo Pessina, Robin Gosens in Hans Hateboer), je povedla v 56. minuti, ko je zadel Ruslan Malinovskij. Osem minut zatem je Josip Iličić, ki je v prvem polčasu zadel vratnico, zapustil igro, zamenjal ga je Aleksej Mirančuk.

Ko je že kazalo, da bo domača zasedba slavila minimalno zmago, pa je v četrti minuti dodatka Videmčanom točko zagotovil Beto, ki je poleti prišel k Udineseju. Portugalec je zadel z glavo po podaji iz kota.

9. krog:
TORINO - GENOA 3:2 (2:0)
Sanabria 14., Pobega 31., Brekalo 77.; Destro 69., Caicedo 81.

SAMPDORIA - SPEZIA 2:1 (2:0)
Gyasi 15./ag, Candreva 36., Verde 95.

SALERNITANA - EMPOLI 2:4 (0:4)
Ranieri 48., Ismajli 55./ag; Pinamonti 2., 45./11-m, Cutrone 11., Strandberg 13./ag
Belec je branil za Salernitano; Stojanović je igral do 46. minute, Štulac (oba Empoli) je bil na klopi.

SASSUOLO - VENEZIA 3:1 (1:1)
Berardi 37., Henry 50./ag, Frattesi 67.; Okereke 32.
Črnigoj (Venezia) je igral do 58. minute.

BOLOGNA - MILAN 2:4 (0:2)
Ibrahimimović 49./ag, Barrow 52.; Leao 16., Calabria 35., Bennacer 84., Ibrahimović 90.
RK: Soumaoro 20., Soriano 58./oba Bologna

ATALANTA - UDINESE 1:1 (0:0)