Nogometaši Sassuola se veselijo na San Siru.

Rdeče-črni so obračun sicer začeli dobro, v 21. minuti jih je Alessio Romagnoli povedel v vodstvo, potem ko je zadel z glavo ob bližnji vratnici, a kmalu zatem se je začela tehtnica prevešati na stran gostujoče ekipe.

Sorodna novica Zapata z izjemnim strelom spravil Juventus na kolena

Ta je izid izenačila že nekaj minut pozneje. Alexis Saelemaekers je izgubil žogo, Giacomo Raspadori je stekel v napad in podal prostemu Gianluci Scamacci, ki je z izvrstnim strelom z razdalje matiral nemočnega vratarja Mika Magnana za 1:1.

Po dobre pol ure igre je Sassuolo že vodil. Po rahli zmedi v kazenskem prostoru je proti vratom s polvoleja sprožil Scamacca, žoga pa se je od domačega branilca Simona Kjaerja odbila v gol.

Gostitelji so si prizadevali izid izenačiti, nekajkrat so bili blizu, po dobri uri igre sta med drugimi poskusila še Sandro Tonali in Zlatan Ibrahimović, a brez uspeha. V 66. minuti je sledila kazen in tretji zadetek tekmeca: Domenico Berardi se je lepo otresel Romagnolija, nato pa s silovitim strelom žogo spravil med nogama Maignana za 1:3.

Nogometaši Milana so bili v izgubljenem položaju, niso se sicer predali, a njihova naloga morebitno izenačenje je postala v 77. minuti še težja, saj je bil zaradi prekrška nad Gregoirom Defrelom izključen kapetan Romagnoli. Sassuolo je brez večjih težav zadržal prednost za peto zmago v sezoni.