Slika s San Sira, ki razkriva ime glavnega junaka derbija Milan – Juventus – Brahim Diaz. 23-letnik iz Malage je z izrednim samostojnim prodorom poskrbel za nedosegljivo vodstvo Milančanov. Foto: Reuters

V prvih 45 minutah ni bilo veliko resnih priložnosti, čeprav ni manjkalo poskusov strelov, ki pa so bili skorajda vsi nenatančni. Vse do sodnikovega dodatka v 1. polčasu, ko je Milan iz 12. poskusa prišel do sploh prvega strela v okvir vrat in povedel. Po kotu je prvi udaril Olivier Giroud, ki pa je zadel soigralca, a je angleški branilec Fikayo Tomori nato iz obrata stresel mrežo Juventusa.

24-letni v Kanadi rojeni reprezentant Anglije Fikayo Tomori je dosegel drugi gol v italijanskem prvenstvu. Zanimivo, da je osrednji branilec tudi prvi gol zabil Juventusu (9. maja 2021 ob zmagi s 3:0). Foto: Reuters

Dih jemajoč slalom Diaza

Poteza tekme je v 54. minuti uspela Brahimu Diazu, ki se mu je posrečil pravcati slalom čez pol igrišča, nakar je še matiral Wojciecha Szczesnyja za 2:0. 23-letni Španec je prestregel žogo na sredini igrišča, celo še na svoji polovici, nato je premeteno preigral gostujočega kapetana Bonuccija in v polnem sprintu pod pritiskom dveh Juventusovih branilcev zatresel mrežo.

Do konca je Milan rutinirano držal Juventus na razdalji in dosegel sladko in pomembno zmago z 2:0, po kateri so Milančani na vrhu Serie A ujeli Napoli in Atalanto, ki pa ju tekmi 9. kroga čakata v nedeljo.

Na drugi strani je Juventus doživel drugi poraz sezone, ob še štirih remijih zdaj za omenjeno trojico s po 20 točkami zdaj zaostaja že za sedem točk.

Dvojček Džeka, Handanović na klopi

Na uvodni tekmi 9. kroga je Inter povedel pri Sassuolu v 44. minuti, ko je po podaji Denzela Dumfriesa prvič zadel Edin Džeko. Davide Frattesi je v 60. minuti izenačil, za tri točke gostov pa je poskrbel Džeko s svojim drugim golom na tekmi, podal mu je Henrih Mhitarjan. V nasprotju z napovedmi pri Interju ni branil kapetan Samir Handanović, temveč je med vratnicama stal André Onana, ki je zbral dve obrambi.

Udinese po 0:2 do točke proti Atalanti
Udinese in Atalanta sta se na Dacia Areni v Vidmu razšli z 2:2. Za Udinese je Jaka Bijol odigral vso tekmo, Sandi Lovrić pa je bil v igri do 59. minute.

Gostje iz Bergama so povedli z 0:2 potem ko je v 36. minuti zadel Ademola Lookman, v 56. pa z bele točke še Luis Muriel. Videmčani so se vrnili v igro v 67. minuti z golom Gerarda Deulofeuja. Točko, ki je Videmčane ohranila v stiku z vrhom lestvice, pa je prinesel Nehuen Perez.