Zlatan Ibrahimović je v 28. minuti zapustil nogometno zelenico zaradi poškodbe. Foto: EPA

Derbi Milana, ki je že po slabe pol ure ostal brez poškodovanega Zlatana Ibrahimovića, in Juventusa, pri katerem so sporočili, da bo njegov krilni igralec Federico Chiesa po operaciji kolena okreval sedem mesecev, se je končal brez golov.

To pomeni, da je Milan z 49 točkami tretji na lestvici, ima pa toliko točk kot drugouvrščeni Napoli. Juventus ostaja peti z 42 točkami.

Neapeljčani so premagali Salernitano (4:1), tekmo so odločili na začetku drugega polčasa, ko sta v 47. in 53. minuti zadela Amir Rrahmani in Lorenzo Insigne, ki je unovčil najstrožjo kazen.

Ta dva igralca sta namreč nadgradila prednost 2:1, ki jo je imel neapeljski klub po prvem polčasu. V tem sta za zmagovalce zadela Juan Jesus in Dries Mertens. Za zadnjeuvrščeno Salernitano, ki je od 51. minute igrala brez izključenega Frederica Veselija, je bil uspešen Federico Bonazzolli.