Lorenzo Insigne je zanesljivo izvedel 11-metrovko. Foto: Reuters

Napoli je povedel v 7. minuti, potem ko je sodnik po pregledu VAR-a, v katerem je ocenil, da je nogometaš Interja na nepravilen način ustavil Victorja Osimhena v kazenskem prostoru, pokazal na belo točko. 11-metrovko je zanesljivo izvedel kapetan Napolija Lorenzo Insigne.

V 12. minuti je Piotr Zielinski nevarno streljal z vrha kazenskega prostora, Inter in Samirja Handanovića je rešila vratnica. Napoli je bil v prvem polčasu nevarnejši, a zadel je le enkrat.

Inter je eno redkih priložnosti imel v 37. minuti, ko je bil po izvedenem kotu Edin Džeko najvišji v kazenskem prostoru, njegov strel z glavo pa je branil David Ospina.

Edin Džeko je zadel za izenačenje. Foto: EPA

Edin Džeko je hitro po vrnitvi na zelenico zatresel mrežo Napolija. V 47. minuti je bosanski napadalec najprej slabo streljal od blizu, a je imel srečo, saj se je žoga od Di Lorenza znova odbila do njega, drugič pa se je bolje znašel in zadel (1:1).

Inter, pri katerem je Samir Handanović branil celotno tekmo, je zdaj ob tekmi manj pri 54 točkah, Napoli ima točko manj. Remi Napolija in Interja lahko najbolje izkoristi Milan, z zmago se lahko zavihti na vrh lestvice.

Črnigoj je zadel le 20 sekund po začetku drugega polčasa. Foto: EPA

Črnigoj Benečanom zagotovil tri točke
Na večerni tekmi je Torino izgubil proti Venezii z 1:2. Gostitelji so povedli že v 5. minuti, ko je zadel Josip Brekalo z močnim strelom z roba kazenskega prostora. Domen Črnigoj je najprej v 38. minuti s podajo z desne strani zaposlil Ridgeciana Hapsa, ki je izenačil na 1:1.

Takoj na začetku drugega polčasa je slovenski reprezentant odločil tekmo. Mattia Aramu je po 20 sekundah z leve strani podal v sredino kazenskega prostora, Črnigoj pa je z močnim strelom z levico zabil žogo v mrežo z desetih metrov. Torinčani so se že veselili izenačenja v 90. minuti, ko je z glavo zadel Andrea Belotti, toda sodniki, ki so tekmo podaljšali kar za 13 minut, so gol razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Venezia se je tako povzpela na 17. mesto.

Gol Rafaela Leaa. Foto: EPA

Milan do zmage in vrha lestvice
Nogometaši Milana so na nedeljski tekmi premagali Sampdorio z 1:0 in se prebili na vrh lestvice, kjer imajo ob tekmi več tudi točko več od mestnega tekmeca Interja.

Milan, ki je proti zasedbi iz Genove prevladoval v številu strelov, je zmagoviti gol dosegel že v osmi minuti, ko se je med strelce vpisal Rafael Leao – samostojno akcijo je zaključil s strelom znotraj kazenskega prostora, natančno je meril v desni spodnji kot.

Danilo v 92. minuti v polno za delitev točk
Nedeljsko dogajanje je zaključil derbi med Atalanto in Juventusom (1:1). Ekipi iz Bergama se je po izjemnem golu Ruslana Malinovskega v 76. minuti – volej je sprožil s 25 m – nasmihala zmaga. V 92. minuti je Paulo Dybala izvedel kot, Danilo pa je bil najvišji v kazenskem prostoru, z glavo je natančno meril in zadel za izenačenje.