Jaka Bijol (drugi z leve) je v 85. minuti dosegel odločilni zadetek. Foto: EPA

Nedeljsko dogajanje na italijanskih zelenicah se je začelo s privlačno tekmo v Vidmu med Udinesejem in Interjem, ki je povedel že v peti minuti, ko je Nicolo Barella imenitno izvedel prosti strel. Gostitelji so še pred polčasom izenačili po avtogolu Milana Škriniarja.

Samir Handanović je bil pri strelu Bijola z glavo nemočen. Foto: EPA

Handanović ubranil dober poskus Lovrića
V drugem polčasu je pogumni Udinese pritisnil, veliko vlogo sta imela oba slovenska igralca. Sandi Lovrić je (kar nekajkrat je poskušal od daleč) v 63. minuti priboril žogo, pretekel 20 metrov in zelo natančno sprožil od daleč, toda Samir Handanović je spet dokazal, da je vrhunski vratar.

Bijolov prvenec v Serie A
V 73. minuti je Handanovića rešila vratnica, v 85. minuti pa je bil nemočen. Kot je izvedel Deulofeu, Jaka Bijol pa je bil v kazenskem prostoru natančen z glavo. To je njegov prvi gol v Serie A, potem ko je poleti ukrepil moštvo iz Vidma. Zmago je v sodnikovem podaljšku (spet je bil podajalec Deulofeu) potrdil rezervist Tolgay Arslan.

Nicolo Barella je imenitno izvedel prosti strel in v peti minuti popeljal Inter v vodstvo z 0:1. Foto: EPA

Monza šokirala Juventus
Za veliko presenečenje je poskrbela Monza. Za prvo zmago med italijansko elito je premagala Juventus z 1:0. Junak je bil Christian Gytkjaer z zadetkom v 74. minuti. Juventus je sicer po rdečem kartonu Angela di Marie igral z desetimi igralci od 40. minute.

Roma je izgubila proti Atalanti z 0:1. Edini strelec na rimskem Olimpicu je bil Giorgio Scalvini, ki je tako svoji ekipi zagotovil peto zmago v sezoni.

Rezervist Simeone zagotovil veliko zmago Napoliju
Derbi kroga je bil na San Siru, kjer je Milan izgubil proti Napoliju z 1:2. Matteo Politano je bil natančen z bele točke v 55. minuti, potem ko je prekršek v kazenskem prostoru naredil Sergino Dest. Izenačil je veteran Olivier Giroud v 69. minuti po podaji Thea Hernandeza. Giovanni Simeone, ki je vstopil sredi drugi polčasa, je odločil v 78. minuti z glavo po natančnem predložku Maria Ruija.