28-letni napadalec Andrea Belotti, ki je v julijskem finalu evropskega prvenstva proti Angliji v  drugi seriji zapravil enajstmetrovko, je bil tokrat junak mestnega derbija v Torinu. Foto: EPA
28-letni napadalec Andrea Belotti, ki je v julijskem finalu evropskega prvenstva proti Angliji v drugi seriji zapravil enajstmetrovko, je bil tokrat junak mestnega derbija v Torinu. Foto: EPA

206. "Derby della Mole" je bil za Juventus generalka pred torkovo prvo tekmo osmine finala Lige prvakov proti Villarrealu.

De Ligt natančen z glavo
Stara dama je odlično začela. V 13. minuti je Juan Cuadrado podal iz kota. Na daljši vratnici je nizozemski osrednji branilec Matthijs de Ligt z glavo zatresel mrežo. Sredi prvega polčasa je imel lepo priložnost Paulo Dybala, a je bil vratar Torina Vanja Milinković-Savić na pravem mestu.

Matthijs de Ligt je poskrbel za hitro vodstvo Juventusa. Foto: EPA

Belotti kronal boljšo igro Torina v drugem polčasu
Drugi polčas je Torino začel precej odločneje. V 62. minuti je Josip Brekalo z leve strani lepo podal pred vrata, za hrbtom Alexa Sandra pa je pritekel Andrea Belotti in z levico preusmeril žogo v mrežo. V 65. minuti je imel Rolando Mandragora priložnost za preobrat, a je njegov strel Wojciech Szczesny odbil.

Trener Juventusa Massimiliano Allegri je skušal poživiti igro. Dušan Vlahović je bil neviden v napadu, zato je četrt ure pred koncem vstopil Moise Kean. V zadnjih minutah je Juventus močno pritisnil, a so se gostje zelo dobro postavili in niso dopustili nobene priložnosti za zmagoviti zadetek.

Juventus je le trikrat streljal v okvir vrat, Torino je imel 54-odstotno posest žoge in izvajal tudi več kotov (7:9).

Juventus ostaja na četrtem mestu in se bo zelo težko vmešal v boj za "scudetto", ki se mu je lani izmuznil prvič po devetih zaporednih naslovih.

Milan samo do točke
Milan, vodilna ekipa Serie A, je osvojil le točko proti zadnjeuvrščeni Salernitani (2:2). Za ekipo iz lombardijske prestolnice sta zadela Junior Messias (5.) in Ante Rebić (77.), za Salernitano pa Federico Bonazzoli (29.) in Milan Đurić (72.).

Gianluca Scamacca in Giacomo Raspadori sta zrežirala zmago Sassuola na San Siru. Foto: EPA

Sassuolo presenetil Inter
Inter ni izkoristil priložnosti, da bi skočil na vrh, saj je doma presenetljivo izgubil proti Sassoulu z 0:2. Samirja Handanovića je že v 8. minuti matiral Giacomo Raspadori z natančnim strelom z roba kazenskega prostora. Gianluca Scamacca v 26. minuti z glavo postavil končni izid.

Kljub premoči v posesti žoge in številu strelov (29:13) milanski zasedbi ni uspelo pripraviti preobrata. Zelo nerazpoložen je bil napadalec Edin Džeko. V sodnikovem dodatku je Stefan de Vrij zatresel mrežo, a je bil zadetek razveljavljen zaradi igre z roko.