Yusuf Yazici je blestel na San Siru. Po uri igre je 23-letni Turek zabil hat-trick. Foto: Reuters

Milančani so sijajno začeli novo sezono. V Serie A so na vrhu lestvice s petimi zmagami in enim remijem. Lille ima v francoskem prvenstvu pet zmag in štiri remije, za vodilnim PSG-jem zaostaja le dve točki. Trener Christophe Galtier nima na voljo zvezdniške zasedbe, a tokrat je z disciplinirano igro v obrambi in hitrimi prehodi v napad popolnoma zasenčila rdeče-črne.

Tudi Zlatanu Ibrahimoviću tokrat ni uspelo rešiti Milana. Trener Stefano Pioli ga je poklical na klop po uri igre. Foto: Reuters

Yazici spretno kaznoval neumnost Romagnolija
Milan je imel na začetku tekme pobudo, a mu ni uspelo priti do vodstva. V 22. minuti si je po podaji iz avta žogo v kazenskem prostoru s prsmi skušal zaustaviti Yazici. Alessio Romagnoli ga je odrinil od zadaj in sodnik Bartosz Frankowski je pokazal na belo točko. Yazici je z močnim strelom z levico zatresel mrežo z enajstih metrov.

Šov Turka na San Siru
V 55. minuti je Jonathan Ikone podal do Yazicija, ki je imel dovolj prostora, da si je žogo naravnal na levico in z 20 metrov matiral Gianluigija Donnarummo, ki je posredoval zelo slabo. Žoga je sicer tik pred njim odskočila, a tako kakovosten vratar bi moral odreagirati bolje.
Milan je deloval kot razbita vojska. Le tri minute zatem je Lille izpeljal imeniten protinapad. Napadalec Jonathan David je našel razigranega Yazicija, ki je s 15 metrov z levo nogo poslal žogo tik ob vratnici v mrežo.

Jezni trener Milana Stefano Pioli je skušal na vsak način prebuditi svoje varovance. Že na začetku drugega polčasa sta vstopila Rafael Leao in Hakan Calhanoglu, po uri igre pa še Ismael Bennacer in Ante Rebić, ki je zamenjal Zlatana Ibrahimovića. Leao tri minute pred koncem tudi iz zelo ugodnega položaja ni uspel znižati, ampak je streljal mimo vrat.

Diego Demme je izenačil na 1:1 na Rujevici. Foto: Reuters

Napoli do preobrata na Rujevici
Rijeka je izgubila proti Napoliju z 1:2 in ostaja brez točk v skupini F. Varovanci Simona Rožana so na prazni Rujevici odlično začeli. V 13. minuti je Robert Murić poskrbel za vodstvo z natančnim strelom z levico z roba kazenskega prostora po podaji Sandra Kulenovića.

Napoli je bil v prve pol ure razglašen. Toda pred odhodom na odmor so Neapeljčani izkoristili veliko napako domače obrambe, izenačil je Diego Demme iz bližine po podaji Driesa Mertensa z leve strani.

Menalo v vratnico, Braut pa v lastno mrežo
V drugem polčasu so imeli gostje veliko premoč, a Rečani bi lahko še enkrat povedli. V 49. minuti je Luka Menalo, še julija igralec Olimpije, zadel vratnico. Odločitev je padla v 62. minuti, ko je Filip Braut zatresel lastno mrežo. Mario Rui je z leve strani podal v kazenski prostor, a je Braut nespretno posredoval pred Matteom Politanom in Andreo Petagno.

Za Rožmana ključno hrvaško prvenstvo
"Napoli je precej boljša ekipa. Mi smo iztisnili maksimum. Naredili smo dve ali tri napake, ki se na tako visoki ravni kaznujejo. Mi lahko le uživamo v Evropski ligi. Tekmeci v naši skupini so zares kakovostni. Zame je ključno hrvaško prvenstvo. Na evropskih tekmah porabimo veliko energije," je poudaril trener Rožman.

Gnezda Čerin je dodal: "Dokazali smo, da se lahko enakovredno kosamo z Napolijem. Priigrali smo si kar nekaj velikih priložnosti, ki pa jih nismo unovčili. Predvsem vratnica Menala je zelo vplivala na končni razplet. Na koncu je odločilo, da ima Napoli bolj kakovostne posameznike."

Rijeka zapravila vodstvo proti Napoliju in ostaja brez točke

Petrovič in Laci sta se veselila polnega izkupička
Uspešnejši je bil dunajski Rapid, ki je s 4:3 ugnal Dundalk. Dejan Petrovič je bil na zelenici do 72. minute. Žiga Laci je za AEK Atene obsedel na klopi, njegova ekipa pa je visoko s 4:1 v gosteh ugnala ukrajinsko Zorjo iz Luganska. V isti skupini je v obračunu vodilnih Leicester povozil Brago s 4:0 in s popolnim izkupičkom zaseda vrh lestvice v skupini G.

Iyayi Atiemwen je bil poleti že na izhodnih vratih stadiona Maksimir. V tej sezoni ni do današnjega večera odigral niti ene minute, tokrat pa je zaradi številnih okužb v klubu dobil priložnost. Le dve minuti po vstopu v igro je dosegel odločilni zadetek. Foto: EPA

Številne okužbe pri Dinamu, manjkal tudi Stojanović
Slovenski reprezentant Petar Stojanović je izpustil tretjo tekmo zagrebškega Dinama v Evropski ligi. Hrvaški prvaki so premagali avstrijski Wolfsberg z 1:0, v kadru pa ni bilo številnih nosilcev igre, potem ko so imeli v klubu skupaj devet pozitivnih izvidov testov na novi koronavirus.

Imen okuženih nogometašev niso sporočili, med manjkajočimi pa je bil tudi desni bočni nogometaš slovenske reprezentance, ki je pred tem odigral obe tekmi v skupini K. Če je Stojanović med okuženimi nogometaši Dinama, bi lahko bil vprašljiv tudi njegov nastop v novembrskem reprezentančnem ciklu.

Prejšnja obračuna Zagrebčanov sta se končala z 0:0, tokrat pa so se borbeni Zagrebčani z zmago celo zavihteli na prvo mesto v skupini K.

Atiemwen popeljal Zagrebčane na prvo mesto
Odločitev je padla četrt ure pred koncem na stadionu Maksimir. Lovro Majer je z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, Iyayi Atiemwen pa si je zaustavil žogo s prsmi in jo iz obrata z levico poslal v mrežo. Nigerijec je vstopil le dve minuti pred tem.

Avstrijci so celoten drugi polčas odigrali le z deseterico, saj je bil Matthäus Taferner izključen v zadnji minuti prvega dela, potem ko je prejel drugi rumeni karton.

Aleksandar Katai je odločil v Beogradu s prostega strela. Foto: Reuters

Visoki zmagi Rome in Hoffenheima
Najvišjo zmago je dosegla Roma, ki je v obračunu vodilnih v skupini A kar s 5:0 premagala Cluj. Dva gola je dosegel Borja Mayoral.

V skupini L ima maksimalnih devet točk Hoffenheim, ki je bil prav tako s 5:0 boljši od Slovana iz Libereca.

V isti skupini je Crvena zvezda premagala Gent z 2:1 in ima zdaj šest točk. Odločilni zadetek je dosegel Aleksandar Katai v 59. minuti s prostega strela.