Nogometaši Rijeke se veselijo velikega uspeha na stadionu Parken. Foto: Reuters

Že na novinarski konferenci pred tekmo je Rožman napovedal senzacijo. Z disciplinirano igro v obrambi je prežal na protinapade in v 20. minuti so hrvaški pokalni prvaki, ki so v prejšnjem krogu doma po podaljšku izločili ukrajinski klub Kolos Kovalivka (2:0), prišli do odločilnega zadetka.

Franko Andrijašević je krenil s svoje polovice. Victorju Nelssonu in Ragnarju Sigurdssonu se ni uspelo sporazumeti, kdo ga bo ustavil. Nelssonu je spodrsnilo, Sigurdsson pa je padel čez soigralca. Spretni Andriješević je lobal vratarja Karla Johnssona in zadel prečko, Peter Ankersen je pritekel nazaj, a se je žoga odbila od njegove noge v mrežo. Adam Gnezda Čerin je igral vso tekmo.

To bo četrti nastop Rijeke v skupinskem delu Evropske lige, v sezonah 2013/14, 2014/15 in 2017/18 ji je to uspelo pod vodstvom Matjaža Keka.

Napredoval je tudi zagrebški Dinamo, ki je na stadionu Maksimir premagal Floro iz Talina s 3:1. Dva zadetka je dosegel Arijan Ademi, Mario Gavranović pa se je izkazal z golom in podajo. Petar Stojanović je igral vseh 90 minut za hrvaške prvake.

Darko Milanič, drugi slovenski trener, ki je vodil tuji klub v tem tekmovanju, je s Slovanom iz Bratislave izpadel v 2. predkrogu pred dvema tednoma, ko je bil od slovaškega prvaka po streljanju 11-metrovk s 5:4 boljši finski prvak KuPS Kuopio. Finci so v podaljšku na 1:1 izenačili v 121. minuti.

Milan napredoval po 12 serijah enajstmetrovk
Prava drama se je dogajala na Portugalskem, kjer sta se pomerila Rio Ave in Milan. Po rednem delu je bilo 1:1, nato pa je Dala Gelson v prvi minuti podaljška zadel za gostitelje. Milan je silovito pritisnil in hrvaški branilec Toni Borevković je igral z roko v kazenskem prostoru v 121. minuti. Hakan Calhanoglu je z bele točke izenačil na 2:2.

Rio Ave zapravil tri strele za zmago
Na vrsti je bilo streljanje enajstmetrovk. V prvih sedmih serijah so vsi strelci zadeli. Lorenzo Colombo nato ni bil natančen in Nelson Monte je imel senzacijo na nogi. Zadel je vratnico, žoga se je po golovi črti odbila do druge vratnice in nazaj v polje. V 10. seriji sta streljala vratarja. Gianluigi Donnarumma je streljal visoko prek vrat, a je nato Poljak Pawel Kieszek prav tako poslal žogo čez gol.

V 11. seriji je Ismael Bennacer zelo slabo streljal in Kieszek je bil na pravem mestu, Francisco Gerlades je imel že tretjo priložnost za napredovanje Ria Aveja! Donnarumma se je vrgel v napačno smer, a je Geraldes zadel le vratnico. Simon Kjaer je v 12. seriji zatresel mrežo, Donnarumma pa je odbil slab strel Aderlana Santosa.

Žreb skupinskega dela bo v petek ob 13.00 v Nyonu.

Gianluigi Donnarumma je v 10. seriji streljal visoko čez vrata, a je nato ubranil ključno enajstmetrovko za napredovanje Milana. Foto: Reuters

Evropska liga, 4. predkrog:
Ararat (ARM) – CRVENA ZVEZDA 1:2 (0:1)
Lima 72.; Katai 45., Falcinelli 60.
Tekma je bila zaradi vojnega stanja namesto v Erevanu odigrana v Nikoziji na Cipru.

CLUJ – KuPS Kuopio 3:1 (2:0)