Olimpija v zadnjem krogu kvalifikacij za Evropsko ligo pričakovano ni uspela presenetiti Quarabaga, je pa za tolažbo iztržila neodločen izid, potem ko je bila na zadnjih tekmah zelo neprepričljiva in je med drugim prejela deset zadetkov na treh tekmah. Kakor koli, jeseni jo čaka šest tekem v skupinskem delu Konferenčne lige. Foto: www.alesfevzer.com

Gostitelji so povedli v 24. minuti, ko je Toral Bajramov zanesljivo unovčil enajstmetrovko. Španski sodnik je na belo piko pokazal po ogledu videoposnetka po prekršku Aljaža Krefla (na levem boku je zamenjal kaznovanega Sualeheja) nad Andradejem v kazenskem prostoru.

Takole je sprožil Diogo Pinto. Foto: TV SLO

Olimpija (v primerjavi s prvo tekmo je manjkal tudi Svit Sešlar, ki bo kariero nadaljeval v Turčiji) je izenačila v 36. minuti, po odvzeti žogi je imenitno streljal Diogo Pinto, po njegovem diagonalnem strelu z roba šestnajstmetrskega prostora (edini Olimpijin strel v okvir vrat v prvih 45 minutah) je bil vratar Gugešašvili nemočen.

Tekma se je razživela, že v naslednjem napadu je sodnik po prekršku Kevina Medine nad Motiko dosodil enajstmetrovko v korist Olimpije. Timi Max Elšnik se je že pripravil na eksekucijo, a je nato posredoval Var in sodnik je odločitev o kazenskem strelu preklical.

Zadetka s tekme Qarabag – Olimpija

Škoda – če bi šla Olimpija na odmor s prednostjo 1:2, bi bilo še marsikaj mogoče, tako pa v nadaljevanju niti ni bilo več prave napetosti. Vseeno je bilo na obeh straneh še kar nekaj priložnosti. V 79. minuti je Olimpija izpeljala obetavno akcijo, Fadida je našel Nukića, ki pa je z dobrih desetih metrov streljal prek vrat.

Quarabag bo osmič v klubski zgodovini igral v skupinskem delu Evropske lige, Olimpijo pa prvič čaka nastop v Konferenčni ligi. Žreb skupin za obe tekmovanji bo v petek ob 14.30, prvo tekmo pa bo Olimpija odigrala 21. septembra.

Brest, Mijajlović in Agba v Stožicah
Zeleno-beli so v sredo potrdili prihod 21-letnega napadalca Redija Kase, danes pa še krilnega igralca Marka Bresta. Klub je potrdil tudi prihoda srbskega branilca Marka Mijajlovića in Nigerijca Petra Agbe.

21-letni Brest, ki je nazadnje igral za Aluminij iz Kidričevega, podpisal pogodbo do leta 2026. 26-letni Mijajlović je bil nazadnje član Voždovca. 20-letni obrambni vezist Agba pa se v Ljubljano seli iz Zagreba, kjer se je do zdaj razvijal pri drugoligašu Dubravi.

Olimpija v Bakuju prikazala precej boljšo igro, a zaostanka s prve tekme ni nadomestila