Joan Mir je dve dirki pred koncem sezone v najboljšem položaju za naslov prvaka. Foto: EPA

Mir je že deveti različni zmagovalec elitnega razreda v sezoni 2020. Drugi je bil še en dirkač suzukija Alex Rins. To je bila prva dvojna zmaga suzukija po letu 1982. Tretje mesto je osvojil Pol Espargaro.

Mir je najprej vozil za moštvenim sotekmovalcem Rinsom, a v zadnji tretjini dirke, ko je že začenjal pritiskati tudi Espargaro, je Rins naredil manjšo napako, kar je Mir takoj izkoristil in skočil naprej. Vodstva ni več izpustil iz rok, na koncu se mu je po zlata vrednih 25 točkah smejalo do ušes.

"Počutje ni skoraj nič drugačno kot prej, ko sem že vodil. A zdaj sem le zmagal, zato sem posebej vesel. Zmaga je prišla v res pravem trenutku. Odlično smo delali ves konec tedna, vse se je izšlo naravnost sanjsko," je dirko ocenil Mir.

MotoGP: Oder povsem v španskih barvah

"Počutil sem se močnega, tudi vozil sem dobro in bil trdno prvi, potem pa sem naredil manjšo napako in me je Mir takoj prehitel. Zelo hitra dirka je bila, skušal sem mu slediti, a nisem mogel več nazaj na prvo mesto. Vseeno je to lep dosežek, Suzuki ima prvo in drugo mesto, tako da lahko ekipi le čestitam," pa tudi drugi Rins ni bil nezadovoljen.

Dirka pa se je predčasno končala za italijanskega veterana Valentina Rossija. Potem ko je po težavah zaradi okužbe z novim koronavirusom končno znova lahko prišel na dirko, se je zanj ta končala že po nekaj krogih, ko je zaradi tehnične okvare obstal ob stezi.

Mir je že zelo blizu naslovu, teoretično pa je v igri še pet njegovih zasledovalcev, ki zaostajajo manj kot 50 točk, kolikor jih je še na voljo. Ob Quartararoju, Rinsu in Vinalesu še peti Italijan Franco Morbidelli (danes je bil sicer le 11.) ter njegov rojak Andrea Dovizioso (danes deveti) s po 117 točkami.

V razredu moto2 je zmagal Italijan Marco Bezzecchi. Drugi je bil Španec Jorge Martin, tretji pa Avstralec Remy Gardner. Doslej vodilni v seštevku SP-ja Britanec Sam Lowes je padel in ostal brez točk, tako da se je v vodstvo prebil Italijan Enea Bastianin.