Francesco Bagnaia. Foto: EPA

Bagnaia, lanski svetovni prvak in trenutno vodilni v skupni razvrstitvi svetovnega prvenstva, je svoje mojstrstvo dokazal že v dopoldanskih kvalifikacijah, ko si je zagotovil najboljši startni položaj (petega letos in 16. v karieri) tudi za nedeljsko glavno dirko, ki se bo začela ob 14. uri.

Na sprinterski dirki je prevladoval od prvega do zadnjega kroga. Binder je zaostal dve sekundi, Martin pet. Osmoljenec sprinta je bil Italijan Marco Bezzecchi (Ducati VR46), tretji v SP-ju, ki je padel že v prvem krogu.

V nedeljo bo Bagnaia startal pred Špancem Maverickom Vinalesom (Aprilia) in Binderjem. Drugo vrsto bodo zasedli Avstralec Jack Miller (KTM), Španec Alex Marquez (Ducati Gresini) in Italijan Luca Marini (Ducati VR46).

Drugouvrščeni v SP-ju, Španec Jorge Martin (Ducati Pramac), je bil v kvalifikacijah šele 12.