Luka Dončić je povzročal velike težave obrambi Lakersov. V prvem polčasu je predvsem odlično razigral soigralce, nato pa je v tretji četrtini prevzel tudi vlogo strelca. Foto: AP

Luka Dončić je bil najboljši strelec tekme v Crypto.com Areni s 30 točkami, zbral je še 12 skokov in 8 podaj v 39 minutah. Tri četrtine je sijajno dirigiral igro Mavericksov, ki so popolnoma nadigrali Jezernike (71:91).

V zadnji četrtini so Lakersi zelo agresivno zaigrali v obrambi, Dallas skoraj osem minut ni dosegel koša iz igre. LeBron James je minuto in 16 sekund pred koncem poskrbel za edino vodstvo Lakersov v drugem polčasu (101:99). V dvorani je završalo, vzdušje je bilo na ravni tekme končnice.

Kyrie Irving je preprečil poraz Dallasa. Foto: AP

Irving utišal razgrete navijače Lakersov
Dončić je zgrešil trojko, a nato tudi James ni bil natančen. 24-letni Ljubljančan je v ključni akciji srečanja našel Irvinga, ki je 21 sekund pred zadnjim piskom sirene zadel trojko z leve strani.

Dončić je nato prestregel podajo Jamesa, Irving pa je zadel dva prosta meta. V zadnji akciji je skušal James iz levega kota izsiliti podaljšek, a je zgrešil ob pisku sirene.

Irving je dosegel 28 točk, Josh Green pa 15. Pri Lakersih je James 16 od 26 točk prispeval v zadnji četrtini, Anthony Davis pa je vseh 10 točk zbral v prvem polčasu. V drugem polčasu ni dosegel niti ene točke, Mavericksi so ga večkrat uspešno podvajali.

Irving s trojko zagotovil Dallasu zmago nad Lakersi

Jezerniki zelo slabi v prvem polčasu
Lakersi so v torek na domačem parketu odpravili Utah s 131:99 in si s štirimi zmagami zagotovili nastop v četrtfinalu pokalnega tekmovanja. Tokrat so v prvi četrtini še držali priključek (25:29).

Sredi druge četrtine je Dončić najprej dvakrat zaposlil Josha Greena, nato je zadel trojko po koraku nazaj in še našel Derricka Jonesa, ki je bil prav tako natančen izza črte (33:48). Jezernikom met ni stekel, bili so za korak prepočasni.

Austin Reaves je zadel izjemno trojko od table s polovice igrišča, a je posnetek pokazal, da je prepozno izpustil žogo v zadnji akciji prvega polčasa. Foto: AP

James je v prvem polčasu dosegel le 5 točk, Irving in Dončić pa po 13. Mavericksi so odšli na glavni odmor s 13 točkami naskoka (46:62). Austin Reaves je zadel spektakularno trojko s polovice igrišča, sodniki so jo najprej priznali, a jo nato upravičeno razveljavili, saj ga je prehitel pisk sirene.

Šov Dončića v tretji četrtini
V tretji četrtini se je Dončić poigraval z obrambo Lakersov. V sedmih minutah je dosegel 11 točk, trikrat je s polaganji premešal obrambo. Po 36 minutah so bili Jezerniki v izgubljenem položaju. Zaostajali so z 71:91, glavna zvezdnika Davis in James pa nista bila razigrana.

James zrežiral preobrat, a zadnjo besedo je imel Irving
Reaves in James sta na začetku zadnje četrtine zadela trojki. Lakersi so znižali na 80:93. Jasonu Kiddu tudi z minuto odmora ni uspelo presekati silovitega naleta gostiteljev. Dončić je s štirimi prostimi meti dosegel edine točke Dallasa v uvodnih šestih minutah. Razigral se je James, ki je s polaganjem znižal na 92:95.

LeBron James se je prebudil v zadnji četrtini, ko je zrežiral preobrat, a je zgrešil trojko za podaljšek ob pisku sirene. Foto: AP

Dončić in Irving sta nato le povečala razliko, a so Lakersi na krilih navijačev odgovorili z devetimi zaporednimi točkami. Reaves je izenačil na 99:99, v naslednjem napadu je zgrešil met, a je James potisnil žogo skozi mrežico za vodstvo s 101:99. V končnici je imel zadnjo besedo Irving, ki je s trojko in prostima metoma preprečil polom Mavericksov v zadnji četrtini.

Kidd: Nobene panike ni bilo v zadnji četrtini
"Luka je odlično podal, Kyrie pa je v svojem slogu zadel ključni met za zmago. Nobene panike ni bilo v zadnji četrtini. Igrali smo proti odlični ekipi, ki ima sijajne posameznike. Tekma je bila vrhunska in na koncu smo se veselili zmage," je povedal Kidd, ki ga še najbolj skrbi grd padec novinca Derecka Livelyja v tretji četrtini. Center je padel na hrbet po trčenju z Davisom.

Ham ponosen na vrnitev, a razočaran nad razpletom
Trener Darvin Ham, ki je leta 2004 postal prvak z Detroitom, ima precej težav s širino igralskega kadra. Jarred Vanderbilt in Gabe Vincent sta že dlje časa odsotna, v torek se je poškodoval še Cam Reddish, ki je v tej sezoni zadel že nekaj pomembnih trojk v končnici tekem.

"Poznalo se je, da smo igrali v torek. Tri četrtine smo bili zelo slabi. V zadnji četrtini smo igrali zagrizeno. Ponosen sem na vrnitev. Žal ni bilo dovolj za zmago. Vsekakor sem razočaran nad končnim izidom, a iz tega poraza se bomo marsikaj naučili," je povedal Ham.

Boston z udarnim startom ugnal Milwaukee
V obračunu ekip z vrha Vzhoda je Boston premagal Milwaukee s 119:116. Jaylen Brown je zadel dve trojki in zbral osem točk v uvodnih dveh minutah in pol, ko so Celticsi povedli z 10:0. Sredi druge četrtine so si nabrali najvišjo prednost na tekmi (54:33) in imeli ob odmoru še vedno 14 točk naskoka (67:53).

Jaylen Brown je tokrat zasenčil Janisa Andetokumba. Foto: AP

Milwaukee se je prebudil v zadnji četrtini. Khris Middleton in Damian Lillard sta bila natančna izza črte in Bucksi so 44 sekund pred koncem znižali na 114:111. Jayson Tatum in Jrue Holiday sta s prostimi meti potrdila 12. zmago Boston, ki je trenutno najboljša ekipa Lige NBA.

Brown je bil najboljši strelec Bostona s 26 točkami, Tatum, ki se je slabo počutil zadnje dni, a je stisnil zobe, je dodal 23 in 11 skokov. Izkazal se je tudi Kristaps Porzingis z 21 točkami.

Brook Lopez je bil presenetljivo najboljši strelec Milwaueeja z 28 točkami, Damian Lillard je zbral 27 točk, Janis Andetokumbo, ki je na zadnjih dveh tekmah presegel 40 točk, je tokrat prispeval le 21 točk (7/20 iz igre).

Zmaga Toronta v napeti končnici
Indiana je izgubila proti Torontu s 131:132. V napeti končnici je Gary Trent zgrešil dva prosta meta osem sekund pred zadnjim piskom sirene in Pacersi so imeli zadnji napad. Buddy Hield je zgrešil trojko za zmago, potem ko je bil sedemkrat natančen izza črte.

Kevin Durant, ki je bil MVP finala v letih 2017 in 2018 v dresu Bojevnikov, je bil najzaslužnejši za zmago Sunsov. Foto: AP

Tyrese Haliburton je prispeval 33 točk in 16 podaj, Hield je zbral 31 točk. Najboljši strelec tekme v Indianapolisu je bil Pascal Siakam s 36 točkami.

Philadelphia brez Embiida nemočna v Minnesoti
Minnesota ostaja na vrhu Zahoda, potem ko je ugnala Philadelphio s 112:99. Zelo se je poznalo, da je počival center Sixersov Joel Embiid, ki je nasul 38 točk proti Clevelandu v torek, a to ni bilo dovolj, saj so Cavaliersi zmagali po podaljšku.

Anthony Edwards je dosegel 31 točk, Karl-Anthony Towns pa 23 točk in 11 skokov za Volkove, ki so dobili deset od zadnjih enajstih tekem.

Chris Paul in Stephen Curry bosta skušala hitro pozabiti tekmo v Footprint Centru. Foto: AP

Durant in Booker natančno izvajala proste mete
Phoenix je ugnal Golden State s 123:115. Sunsi so drugo četrtino dobili kar s 37:16 in si sredi tretje četrtine nabrali že 23 točk prednosti (83:60). Bojevniki so se vrnili in 19 sekund pred koncem znižali na 119:116, a preobrat jim ni uspel.

Gostitelji so zadeli 44 od 52 prostih metov. Kevin Durant (32 točk) je bil natančen pri vseh 15 poskusih, Devin Booker (25 točk) pa je zgrešil enega (13/14).

Chris Paul se je vrnil v Phoenix in prejel dve tehnični napaki. Strogi sodnik Scott Foster ga je izključil že v drugi četrtini. Stephen Curry je imel zelo slab strelski večer (16 točk, 1/8 za tri). Precej bolj razigran je bil Klay Thompson (23 točk, 6/10 za tri).

Poraz prvakov v Orlandu kljub trojnemu dvojčku Jokića
Poraženi so bili branilci naslova na Floridi, Orlando je dobro formo potrdil tudi proti Denverju (124:119). Franz Wagner je 24 od 27 točk dosegel v drugem polčasu. Gostitelji so devet točk zaostanka iz začetka zadnje četrtine pretvorili v zmago. Srbski zvezdnik prvakov Nikola Jokić je bil prvi strelec tekme, vpisal je trojni dvojček s 30 točkami, 13 skoki in 12 podajami.

Tekme 22. novembra:
LA LAKERS - DALLAS
101:104 (25:29, 21:33, 25:29, 30:13)
James 26 (9/19 iz igre, 4/9 za tri), 9 skokov in 7 podaj, Reaves 17, Russell 15, Prince 14, Davis 10 (4/10 iz igre) in 14 skokov, Hačimura 9, Christie 7, Hayes 2, Wood 1; Dončić 30 (10/26 iz igre, 3/12 za tri, prosti meti 7/8), 12 skokov in 8 podaj v 39 minutah, Irving 28 (11/22 iz igre, 4/8 za tri), Green 15 (3/6 za tri), Hardaway 7, Williams (2/9 za tri) in Jones Jr. po 6, Exum in Holmes po 4, Lively (10 skokov) in Hardy po 2.

ORLANDO - DENVER 124:119
F. Wagner 27 (11/18 iz igre), Banchero 23 (4/5 za tri), Anthony 20; Jokić 30 (12/18 iz igre), 13 skokov in 12 podaj, Porter 25, Gordon 15 in 10 skokov, Jackson 14 (3/7 za tri) in 9 podaj.

CHARLOTTE - WASHINGTON 117:114
Ball 34 (13/31 iz igre, 6/16 za tri), 13 podaj in 8 skokov, Bridges 33 (11/18 iz igre, 3/7 za tri) in 10 skokov, Miller 15; Kuzma 28 (12/22 iz igre, 3/6 za tri), 10 podaj in 9 skokov, Poole 24 (4/11 za tri), Gafford 15 in 16 skokov.

ATLANTA - BROOKLYN * 147:145
Young 43 (12/31 iz igre, 8/16 za tri) in 9 podaj, Hunter 25 in 11 skokov, Murray 20; Bridges 45 (16/31 iz igre, 2/6 za tri) in 10 skokov, Dinwiddie 26 in 12 podaj, Johnson 23 (5/8 za tri), Claxton 22 (10/15 iz igre) in 11 skokov.