Poleti v 2. krogu je Koper doma s 3:2 ugnal Muro, v 62. minuti je odločil prvi strelec tekmovanja Maks Barišić. Na soočenju v 11. krogu v Murski Soboti ni bilo golov. Tokrat so gledalci videli štiri zadetke, ekipi pa sta se razšli brez zmagovalca. Foto: www.alesfevzer.com

Za konec slovenske nogometne sezone v koledarskem letu 2021 se je obetala poslastica. Koper je prevzel vodstvo v Prvi ligi v 4. krogu in ga je držal vse do zadnjega kroga. A po zadnjem remiju in sobotnem uspehu Maribora proti Domžalam v sodnikovem dodatku bi morali kanarčki za prezimitev na 1. mestu premagati branilca naslova Muro.

Za takšen scenarij jim je sicer dobro kazalo, potem ko so po slabi uri igre povedli, a so imeli Sobočani drugačne načrte. V končnici tekme so poskrbeli za preobrat, šele v 96. minuti je točko Primorcev rešil Žan Žužek.

Nogometaši Mure so se jeseni ukvarjali predvsem z zgodovinskim prvim nastopom v skupinskem delu evropskih tekmovanj, kjer so sodelovali v Konferenčni ligi, ki so jo sklenili s prestižno zmago nad Tottenhamom. Sočasno so varovanci Anteja Šimundže prav zdaj dvignili tudi formo v domačem prvenstvu.

V prvem polčasu malo dobre akcije
Prvi polčas ni navdušil. Koprčani so imeli rahlo pobudo, a si z izjemo strela Lamina Colleyja, ki je zletel mimo desne vratnice, niso pripravili resnejše priložnosti. Mura je bila nekoliko nevarnejša, v 23. minuti je Mitja Lotrič po samostojnem streljal mimo gola, Kai Cipot je že premagal vratarja Davida Adama, a mu je na golovi črti veselje preprečil Matej Palčič, ki je žogo odbil, prodor Žige Kousa po desni strani kazenskega prostora pa tudi ni obrodil sadov. Adamu je pri obrambi pomagala še vratnica.

Preobrat Mure
Drugi del je bil precej boljši. Ekipi, posebno Koper, sta dvignili ritem, na začetku je Koper odločno napadel, kar se mu je tudi obrestovalo. Po kotu je bil v kazenskem prostoru najvišji Ivan Novoselec, po njegovem strelu je Zalokar žogo odbil v prečko, od tam pa je prišla do Lamina Colleyja, ki jo je spravil čez golovo črto. Trener gostov Ante Šimundža je takoj po zaostanku v igro poslal tri nove igralce, ki so do konca poskrbeli za preobrat. V 81. minuti je Bobičanec močno streljal od daleč, zadel vratnico, od katere se je žoga odbila do nekdanjega igralca Kopra Nardina Mulahusejnovića, ki jo je zlahka pospravil v mrežo.

Žužek poskrbel za remi
Le tri minute pozneje je Tio Cipot, še tretji od trojke, ki je bil v nadaljevanju zamenjan, podal žogo v prazen prostor, do nje se je dokopal Luka Bobičanec in jo z natančnim strelom poslal pod prečko za vodstvo Prekmurcev. Toda v zadnji minuti sodniškega dodatka je sledila še ena sprememba izida. Po prostem strelu z desne strani je v kazenskem prostoru žoga prišla do Žužka, ta pa je premagal Zalokarja za končnih 2:2.

Zadetki s tekme Koper – Mura
Sorodna novica Repas v 91. minuti popeljal Maribor na vrh lestvice, Nukić zagotovil tri točke Olimpiji

Bravo v razmiku treh minut zadel dvakrat
Bravo je prekinil krizno obdobje, potem ko je izgubil zadnji dve domači tekmi, v zadnjih osmih krogih pa slavil zgolj enkrat.

Povedel je v 65. minuti. Po podaji iz kota je bil ob zaspani obrambi Aluminija Matija Kavčič sam pred vrati, ob padcu je streljal na gol in ugnal Luko Janžekoviča. Tri minute pozneje je Barvo povišal vodstvo – po natančni podaji z desne strani je Martin Kramarič potisnil žogo v prazna vrata.

Aluminij je ob koncu znižal zaostanek. Aljaž Krefl je v 89. minuti mojstrsko zadel z levega roba, sodnik Asmir Sagrković je po pregledu VAR-a potrdil gol.

Zadetki s tekme Bravo – Aluminij

Prva liga Telemach se bo predvidoma nadaljevala že s tekmami v sredo, 9. februarja. V spomladanskem delu najboljše slovenske nogometne klube čaka še 16 krogov, ob tem pa je Olimpija dolžna odigrati še dve zaostali tekmi: domačo z Muro in gostujočo pri Domžalah.