Justine Braisaz-Bouchet je enkrat zgrešila na prvem streljanju, a si je z odličnim tekom zagotovila zmago. Foto: EPA

Miha Dovžan je imel dve popravi, predal je na 12. mestu. Tudi Anton Vidmar je dobro opravil svoje delo, s tremi popravami je Jakovu Faku predal na devetem mestu, 1:25 za vodilno Italijo.

Fak je popravil slovensko uvrstitev, Lovru Planku je predal na šestem mestu. Žal je imel Planko slab dan na strelišču, trije kazenski krogi po zadnjem streljanju pa so Slovenijo potisnili na 13. mesto.

"Vse do Lovrovega zadnjega streljanja je izgledalo dobro. Ne vem, kaj se je zgodilo. Dobro smo se borili," je povedal glavni trener Ricco Gross.

Jakov Fak je svoj nastop ocenil pozitivno: "Zase lahko povem, da sem zadovoljen. Preveč pa je napak na drugem strelskem postanku, ko sem zgrešil dva strela in izgubil stik s skupino. Lahko bi bilo boljše, če bi zadel in predal še kakšno mesto višje. Na tej nadmorski višini (1800 m) je bilo težko predvsem v teku in če ne razdeliš pravilno moči, lahko precej izgubiš."

Norveška (trije kazenski krogi, pet poprav) je začela senzacionalno slabo, Sturla Holm Laegreid je moral kar trikrat v kazenski krog, predal je kot 18. Toda brata Boe in Vetle Sjaastad Christiansen so postavili stvari na svoje mesto, drugouvrščeno Italijo (0 + 8) so premagali za 26 sekund, tretja pa je bila Nemčija (0 + 8) z zaostankom 27 sekund.

Slovenska moška štafeta zaostala za pričakovanji v Soldier Hollowu

Braisaz-Bouchet zgrešila en strel, a vseeno pritekla do zmage
Ženske so se pomerile v sprintu. Zmagala je Francozinja Justine Braisaz-Bouchet, ki je zgrešila en strel že na prvem streljanju. Za 13,4 sekunde je prehitela Norvežanko Ingrid Landmark Tandervold, ki vodi v svetovnem pokalu. Tretje mesto je zasedla Francozinja Lou Jenmonnot. Med prvo osmerico so vse preostale tekmovalke zadele vseh deset strelov, razen Julie Simon. Odlična Francozinja je trikrat zgrešila stoje, a se je vseeno prebila na sedmo mesto.

Lampičeva znova blestela v teku
Anamarija Lampič je že leže zgrešila kar štirikrat, nato pa je stoje bolje streljala, vseeno je bila edina, ki je zgrešila petkrat med najboljšimi 50 tekmovalkami. Z odličnim tekom si je zagotovila 18. mesto. Zaostala je minuto in 50 sekund.

Tudi ostale tri Slovenke se niso izkazale na strelišču. Polona Klemenčič je zgrešila tri strele in zaostala tri minute, kar je bilo dovolj za 47. mesto. Kaja Zorc je prav tako trikrat zavila v kazenski krog in končala na 68. mestu. Lena Repinc je zasedla 77. mesto med 94 uvrščenimi.

V Soldier Hollowu bodo dekleta v soboto nastopile v štafeti, moške pa čaka sprinterska tekma.

Štafeta (M):                       *
 1. NORVEŠKA           1:13:12,3 (3+5)