Naloga Luke Elsnerja na klopi Amiensa je jasna - izboriti prvoligaški obstanek, pri čemer je z 11 točkami iz devetih krogov na dobri poti. Foto: Reuters

Uvodno soočenje 9. kroga francoskega prvenstva je bilo srečanje med petim klubom z dna in petim z vrha lestvice Ligue 1, končalo pa se je z domačim slavjem na stadionu Licorne.

Ključna suvereno izvedena 11-m
Samorogi
so bili učinkovitejši od gostujoče zasedbe iz Marseilla. Uvodno vodstvo Haitama Aleesamija, čigar gol je bil priznan s pomočjo tehnologije golove črte, je Dariu Benedettu še uspelo izničiti s strelom z razdalje. Tekmo je prelomila enajstmetrovka v 41. minuti, kjer so gostje ob prekinitvi storili prekršek. Z bele točke je bil suvereni izvajalec Sehrou Guirassy.

V drugem delu je Marseille zaman napadal (streli 11:13 in v okvir 5:4). Piko na i dragocenim trem točkam je v sodnikovem podaljšku po hitrem protinapadu postavil Stiven Mendoza. Razigrani Elsnerjevi izbranci bi sicer morali dvoboj odločiti že prej, a so zapravili dve res izraziti priložnosti. Amiens je sploh prvič v najmočnejši francoski ligi premagal Marseille,

Če niso ugnali drugega, pa zdaj zato veliki L'OM
Amiens je bil v prejšnjem krogu že na pragu odmevne zmage pri presenetljivem Angersu, ki pa je izenačil v 83. minuti in ohranil nepričakovano 2. mesto na lestvici. Na drugi strani je Marseille pred porazom na severu Francije v prvenstvu nanizal tri remije z 1:1 in že izgubil stik z vodilno trojico PSG, Angers in Nantes.