Diogo Dalot je sredi prvega polčasa poskrbel za vodstvo rdečih vragov, ki imajo tudi v 4. krogu ugoden žreb. Pokal FA je njihova zadnja priložnost za lovoriko. V Premier ligi imajo 14 točk zaostanka za vodilnim Liverpoolom, v Ligi prvakov so izpadli že po skupinskem delu, v ligaškem pokalu pa v osmini finala proti Newcastlu. Foto: AP

Na stadionu DW v Wiganu ni bilo presenečenja. Gostitelji, ki so zdaj v tretji ligi, so se sicer zelo pogumno postavili proti favoriziranim rdečim vragom. V 22. minuti je z natančnim strelom z 18 metrov za vodstvo poskrbel Diogo Dalot. Četrt ure pred koncem srečanja je končni izid z bele točke postavil Bruno Fernandes.

Tudi v 4. krogu bodo rdeči vragi gostovali. Čaka jih zmagovalec ponovljene tekme med Eastleighom in Newportom, ki bo na sporedu 16. januarja.

Sorodna novica Arsenal zapravil številne priložnosti in izpadel proti učinkovitemu Liverpoolu

Velik test za branilce naslova
Manchester City, ki brani naslov, se je s Tottenhamom decembra na stadionu Etihad razšel brez zmagovalca na tekmi Premier lige (3:3). Obeta se nova zahtevna tekma za varovance Pepa Guardiole.

Pokalni tekmovanji priložnost za Chelsea
Chelsea, ki je v prvenstvu na skromnem 10. mestu, bo skušal sezono rešiti v pokalnih tekmovanjih. V ligaškem pokalu so se modri prebili že v polfinale, kjer jih čaka drugoligaš Middlesbrourgh. Precej višja ovira bo Aston Villa v 4. krogu Pokala FA. Ekipa iz Birminghama je na odličnem drugem mestu v Premier ligi. Za vodilnim Liverpoolom zaostaja le tri točke.

Šestoligaš Maidstone United ostal brez domače tekme
Maidstone United, ki igra šele v šesti diviziji angleškega nogometa (National League South), je pripravil največje presenečenje 3. kroga, ko je izločil tretjeligaša Stevenge z 1:0. Navijači so upali na domačo tekmo 27. januarja, a bodo morali na gostovanje v Ipswich.