Dario Benedetto je na polfinalnih dvobojih dosegel tri gole. Foto: EPA
V finalu pokala Libertadores klasika Boca - River Plate

Oba buenosaireška velikana sta v polfinalu izločila brazilska tekmeca. Medtem ko se je River v finale uvrstil prek branilca naslova Gremia, pa si je Boca dvoboj z večnim rivalom priigrala proti Palmeirasu. Na prvi tekmi so modro-zlati slavili z 2:0, na povratnem srečanju v Sao Paulu pa je bilo 2:2. Gostje so povedli v 17. minuti prek Ramona Abile. Luan in Guastavo Gomez, ki je bil uspešen z bele točke, sta poskrbela za vodstvo Palmeirasa, napredovanje Boce pa je v 70. minuti potrdil Dario Benedetto, ki je dosegel oba gola na prvi tekmi.

Prva tekma finala, ki bo na Bocini Bonboneri, bo 7. novembra, povratni superclasico na Riverjevem Monumentalu pa bo tri tedne kasneje, a kluba še razmišljata, da bi tekmo preložila. Finale se zadnjič igra na dve tekmi. Boca, ki je bila zadnjič prvak leta 2007, sicer naskakuje sedmi naslov prvaka, River, ki je bil najboljši v Južni Ameriki pred tremi leti, pa četrtega. Z zmago bi se Boca na vrhu najuspešnejših klubov izenačila z Independientom.