Antoine Griezmann je bil z dvojčkom junak zmage Atletica. Foto: EPA

Vrsta Diega Simeoneja je s sedmo zmago sezone znova napredovala na tretje mesto, potem ko je Real Sociedad klonil v Valladolidu (1:0). Na stadionu Benito Villamarin so prvi mrežo zatresli gostitelji. V tretji minuti drugega polčasa je v protinapadu žogo za hrbet Oblaka spravil Luiz Henrique, potem ko je napako napravil Reinildo Mandava. Toda takoj po pridobljeni žogi je bila seviljska zasedba nepozorna in Borja Iglesias se je znašel v prepovedanem položaju, tako da je bil po posredovanju VAR-a gol razveljavljen.

Šest minut pozneje je na drugi strani moral žogo iz svoje mreže pobrati Rui Silva. Antoine Griezmann je izvedel kot, odbiti je ni uspelo ne domačemu vratarju ne Borji Iglesiasu, ne Victorju Ruizu, ne Germanu Pezzelli, tako da je neposredno po podaji francoskega napadalca končala v mreži. 71. minuta je tekla, ko je po lepi gostujoči akciji Griezmanna na desni strani našel Matheus Cunha, Francoz pa je še drugič ukanil Ruija Silvo. Tokrat je zadel med njegovima nogama. V 84. minuti je odlično prosti strel z roba kazenskega prostora izvedel Nabil Fekir in vlil upanje Andaluzijcem, ki so v sodnikovem dodatku izpeljali še eno zelo nevarno akcijo. Toda Alex Moreno, ki je ostal sam na levi strani, lepo pa ga je zaposlil Aitor Ruibal, je zadel prečko.

Robert Lewandowski je že pri 12 golih v La ligi, Ousmane Dembele pa se je izkazal z zadetkom in tremi podajami. Foto: EPA
Sorodna novica Modrić, Vazquez in Valverde poskrbeli za nove tri točke Reala

Barco je proti baskovskim levom na Camp Nouu v 12. minuti v vodstvo popeljal Ousmane Dembele. Francoski nogometaš je najprej streljal z razdalje. Unai Simon je odbil žogo, toda le do Roberta Lewandowskega, ki je z leve strani poslal predložek pred vrata, kjer je najviše skočil Dembele in z glavo zadel za 1:0. Šest minut pozneje je krilni napadalec vpisal podajo. Sergi Roberto je po desni strani krenil v napad, si z Dembelejem izmenjal dvojno podajo, nato pa poskusil z diagonalnim strelom. Žoga je zadela Iniga Martineza, ki je skušal blokirati poskus, in presenetila Simona.

Vratar španske reprezentance je štiri minute pozneje še enkrat klonil. Znova je bil podajalec Dembele, ki je v sredini kazenskega prostora našel Lewandowskega. Poljski napadalec je zaustavil žogo, iz igre vrgel Oscarja De Marcosa in iz obrata dosegel svoj 12. gol v La ligi. Piko na i je Barca postavila v 73. minuti. Z novo podajo se je izkazal Dembele, ki je poslal natančno žogo za hrbet bilbajski obrambi. Vtekal je Ferran Torres, ki jo je med nogama Unaia Simona spravil v mrežo.