Atletico je na prvih treh tekmah sezone La lige dobil en zadetek, v soboto pa tri. Foto: Reuters
Hugo Duro in Javi Guerra sta bila junaka zmage Valencie. Foto: Reuters

"Vsak od nas se bo moral pogledati v ogledalo in si priznati, da bi moral dati več na igrišču. Pristop ni bil pravi, manjkalo je prave energije, do naslednje tekme moramo veliko popraviti. Vseeno me ne skrbi, da se ne bi do začetka Lige prvakov dvignili," je povedal vratar Jan Oblak, ki vsekakor ni bil krivec za poraz. Dobil je resda tri zadetke (dvakrat ga je v prvem polčasu premagal Hugo Duro, v drugem pa po izjemni akciji in strelu s 17 metrov še Javi Guerra), a je pet strelov tudi ubranil.

To je bil prvi poraz Atletica v novi sezoni La Lige, kar je slaba popotnica pred torkovo tekmo 1. kroga Lige prvakov proti Laziu in nedeljskim prvenstvenim dvobojem proti madridskemu Realu.

Portugalski napadalec Joao Felix je zadel prvič v dresu Barcelone. Foto: Reuters

Valencia je Atletico premagala prvič po letu 2014.

Gladka zmaga Barcelone
Barcelona je kar s 5:0 odpravila Betis, zadeli so Felix in Lewandowski v prvem ter Torres, Raphinha in Cancelo v drugem polčasu. Za Joaoa Felixa in Joaa Cancela je bil to prvi zadetek v dresu Barcelone, Ferran Torres pa je poskrbel za prvi Barcelonin zadetek s prostega strela po maju 2021.

"Čeprav naša predstava še ni bila popolna, pa smo imeli veliko odličnih trenutkov," je bil zadovoljen trener Xavi.

Real Madrid je na Santiagu Bernabeuu premagal Real Sociedad. Gostje iz San Sebastiana so v prvem polčasu sicer povedli, a to ni bilo dovolj niti za točko. Federico Valverde je s sijajnim zadetkom na uvodu drugega polčasa izenačil na 1:1, tekmo pa je po uri igre odločil Joselu (na fotografiji). 33-letni napadalec je zadel z glavo po natančnem predložku Frana Garcie. Foto: Reuters