34-letni Karim Benzema že od 1. julija 2009 igra za Real, a tako izjemne sezone še ni imel. Foto: EPA

Rayo ni bil daleč od presenečenja in velike točke proti vodilni ekipi v 26. krogu. S čvrsto in borbeno predstavo so gostitelji povzročali velike težave kraljevemu klubu.

Tri minute pred odmorom so gostje sicer zadeli, a so bili pred zadetkom Casemira z glavo v prepovedanem položaju.

Mario Suarez bi lahko v 56. minuti celo poskrbel za vodstvo Raya, a je njegov natančen poskus ustavil vratar Thibaut Courtois. Trener Carlo Ancelotti je v igro poslal Rodryga, vstopil je tudi Fede Valverde. Pritisk Reala je nato le obrodil sadove. Benzema je sprejel žogo na roba kazenskega prostora, izmenjal si je dvojno podajo z Viniciusom Juniorjem, ki je z desne strani lepo podal pred vrata. Benzema je le še potisnil žogo v prazno mrežo.

Renan Lodi je bil junak večera na stadionu Wanda Metropolitano. Foto: EPA

Renan Lodi zrežiral zmago Atletica
Na sobotni večerni tekmi je madridski Atletico ugnal Celto iz Viga z 2:0. Izbranci Diega Simeoneja so imeli terensko premoč, na zadetek pa so morali počakati do 36. minute, ko je vratarja gostov z natančnim strelom ob vratnici ugnal Renan Lodi. Isti igralec je nato v 60. minuti povišal vodstvo, žogo je poslal med nogama vratarja Matiasa Ditura v mrežo. Atletico pa je prednost brez večjih težav obdržal do konca.

Celta je imela 64-odstotno posest žoge, a je v okvir vrat Jana Oblaka sprožila le dva strela. Tekmo na stadionu Wanda Metrpolitano si je ogledalo 48.000 gledalcev.

Mestni derbi pripadel Sevilli
Sevilla je dobila mestni derbi proti Betisu z 2:1 in se vodilnemu madridskemu Realu približala na šest točk zaostanka. Že v prvem polčasu so se nekajkrat vnele strasti na vročem mestnem obračunu, v 24. minuti pa je Ivan Rakitić izkoristil najstrožjo kazen za vodstvo z 1:0. V 41. minuti je rezervist Munir El Haddadi, deset minut prej je zamenjal poškodovanega Papuja Gomeza, povišal vodstvo. V 94. minuti je Sergio Canales postavil končni izid.

Ousmane Dembele je bil na zelenici manj kot pol ure, a je bil vseeno najboljši igralec tekme. Foto: EPA

Gladka zmaga Barcelone
Barcelona je po zmagi nad Napolijem v Evropski ligi dobila zalet. Pred 69.770 gledalci na Camp Nouu je povozila Athtletic iz Bilbaa s 4:0. Barca se je z zmago tudi oddolžila Baskom za poraz v pokalnem tekmovanju pred dobrim mesecem dni, ko je izgubila z 2:3 po podaljšku in izpadla v osmini finala.

Katalonci so premoč kronali v 37. minuti, ko je bil uspešen Pierre-Emerick Aubameyang. Gabonec je iz bližine pospravil žogo v mrežo, potem ko je Gerard Pique z glavo zadel prečko.

Xavi odlično menjal - Dembele, L. de Jong in Depay zadeli
V nadaljevanju je najprej veliko priložnost zapravil Ferran Torres, na 2:0 pa je nato z natančnim strelom v 73. minuti povišal Ousmane Dembele. Athletic je popolnoma popustil v zadnjih minutah. Luuk de Jong je v 90. minuti z glavo zatresel mrežo po sijajni akciji in predložku Dembeleja po desni strani. V zadnji akciji tekme je Memphis Depay postavil končni izid po novi podaji Dembeleja z desne strani.

Trener Xavi Hernandez je res zadel z menjavami. Najboljši igralec tekme Dembele je vstopil v 67. minuti in zares navdušil z golom in dvema podajama. Depay je igral od 82. minute, medtem ko je Luuk de Jong štiri minute pred koncem zamenjal Aubameyanga.