Oba zadetka za Real je dosegel Karim Benzema, 11-metrovki je uspešno izvedel v 19. in 69. minuti. Najstrožjo kazen v 64. minuti pa mu je ubranil vratar Celte Matias Dituro. Foto: EPA

Tretja 11-metrovka, ki je tudi prinesla Realu zmago, je močno razburila igralce in navijače Celte. Kljub možnosti ogleda posnetka se sodnik Gonzalez Fuertes zanj ni odločil.

Igralci Celte so bili po koncu dvoboja jezni, Aspas je na primer dejal, da bi moral sodnik piskati vsaj še eno najstrožjo kazen, ki bi jo lahko streljal kar sodnik sam.

Domače navijače je sodnik razjezil tudi ob zaključku prvega polčasa. Po pregledu VAR-a je gol za izenačenje razveljavil. Po njegovem mnenju je bil napadalec Celte, ki je sodeloval v akciji, v nedovoljenem položaju.

Strelec za Celto je bil Nolito, ki je v 51. minuti prejel podajo v kazenski prostor, natančno je meril v levi zgornji kot.

Atletico se je utrdil med najboljšimi štirimi
V senci spornih sodniških odločitev v Galiciji je minila večerna tekma Atletica iz Madrida in Alavesa, ki jo je aktualni prvak dobil s 4:1 in se utrdil med prvimi štirimi ekipami, ki bodo naslednjo sezono napredovale v Ligo prvakov. Pred petouvrščenim Betisom imajo Jan Oblak in druščina sedem točk prednosti.

Prvi zadetek za rdeče-bele je dosegel Joao Felix (11.), s strelom z glavo je izenačil Gonzalo Escalante (63.), za gostitelje pa sta nato v polno zadela še Luis Suarez (75., 90.) in še enkrat Joao Felix (83.).

Pedri odločil na derbiju
Osrednji obračun 30. kroga je bil derbi med Barcelono in Sevillo. Barca je z minimalno zmago (1:0) dobila dragocene tri točke in se zdaj točkovno povsem izenačila s Sevillo in Atleticom.

Mož odločitve je bil Pedri, ki je dosegel edini gol na tekmi v 72. minuti – Ivan Rakitić in Diego Carlos nista uspela slediti Pedriju, ta je z vrha kazenskega prostora diagonalno meril v levi kot in zadel. To je šesta zaporedna zmaga katalonske ekipe, ki že 14 tekem ni doživela poraza v ligi. Barcelona je končala serijo Seville, ki 15 tekem ni doživela poraza.

Real ima 12 točk prednosti pred tremi zasledovalci: Barcelono, Sevillo in Atleticom.