Dani Alves je v 49. minuti dosegel četrti zadetek za Barco, zadel je za vodstvo s 4:1. Foto: EPA

Jan Oblak je za Atletico branil vso tekmo. Štiri zadetke je predtem nazadnje prejel 21. oktobra 2020 na srečanju proti Bayernu v Ligi prvakov (4:0).

Barcelona je bila izjemno učinkovita, saj je na celotnem dvoboju sprožila samo štiri strele v okvir vrat in po vseh štirih se je veselila zadetka!

Z zmago je na četrtem mestu na lestvici prehitela Atletico, na 22 odigranih tekmah je zbrala 38 točk. Atletico, ki je bil lani španski prvak, ima dve manj. Skupaj je prejel že 30 golov, v celotni pretekli sezoni pa 25. Na zadnjih desetih tekmah v vseh tekmovanjih je zmagal samo trikrat.

Po zgodnjem zadetku Atletica hiter preobrat

Madridčani so v Barceloni v 8. minuti sicer povedli, po protinapadu je zadel Yannick Carrasco. Vodstvo Atletica ni trajalo dolgo, saj je že dve minuti pozneje po predložku Danija Alvesa s sijajnim volejem izenačil Jordi Alba.

V 21. minuti je Barca vodila, z glavo je Oblaka premagal Gavi. Še pred koncem prvega polčasa je bilo 3:1, saj se je v 43. minuti med strelce vpisal tudi Ronald Araujo. Potem ko je Gerardu Piqueju veselje po strelu z glavo preprečila prečka, je Araujo v mrežo iz bližine potisnil odbito žogo.

Tudi drugi polčas se je za Atletico slabo nadaljeval. Hitro, že v 49. minuti, je namreč Dani Alves povišal na 4:1. Z roba kazenskega prostora je bil uspešen z nizkim strelom.

V 58. minuti je poraz gostov ublažil Luis Suarez, ki je iz bližine zadel z glavo. V 69. minuti je Alves zaradi prekrška nad Carrascom prejel neposredni rdeči karton, vendar Atletico številčne prednosti do konca tekme ni znal izkoristiti.

"Danes smo videli Barcelono, ki jo želimo. Igrali smo z veliko intenzivnosti. To je tekma, na katero smo lahko v tako težkem letu zelo ponosni," je povedal Jordi Alba.