Alvaro Morata je bil najboljši igralec mestnega derbija. Foto: EPA

Na vrhu lestvice sta Barcelona in Girona s po 16 točkami, Real ima točko manj, četrti pa je Athletic Bilbao s 13. Atletico je pri desetih točkah in je peti, a imajo varovanci Diega Simeoneja tekmo manj.

Morata in Griezmann natančna z glavo
Gostitelji so sanjsko odprli tekmo pred 69.082 gledalci na stadionu Wanda Metropolitano, saj so unovčili že prvo priložnost. Samuel Lino je podal pred vrata, Morata pa je ušel Davidu Alabi in z glavo zatresel mrežo.

Antoine Griezmann je zadel drugič v letošnji sezoni. Foto: EPA

Prednost je v 18. minuti podvojil Antoine Griezmann, ki je bil natančen z glavo po predložku Saula Nigueza. Po pol ure je imel Niguez veliko priložnost za 3:0, a se je s parado izkazal Kepa Arrizabalaga.

Kroos vlil upanje Realu
V 35. minuti je znižal Toni Kroos, ki si je naravnal žogo na desnico in jo z roba kazenskega prostora poslal v mrežo. Minuto pred odmorom je Alaba stresel vratnico, odbito žogo pa je Eduardo Camavinga potisnil v mrežo, a zadetek ni veljal, saj je bil Antonio Rüdiger v prepovedanem položaju.

Jan Oblak je klonil le po močnem strelu Tonija Kroosa v 35. minuti. Foto: EPA

Real prespal tudi začetek drugega polčasa
Gostitelji so v prvi akciji nadaljevanja povišali na 3:1. Morata je bil znova na pravem mestu z glavo po podaji Nigueza. Real je prespal tudi uvod v drugi polčas in ni se mu več uspelo pobrati. Gostje so imeli velike težave ob prekinitvah. V 54. minuti je Mario Hermoso po podaji s kota stresel prečko.

Tudi številne menjave niso prinesle preobrata
Trener Carlo Ancelotti je skušal z menjavami poživiti igro. V 57. minuti so vstopili Nacho Fernandez, Ferland Mendy in Aurelian Tchouameni. Najlepšo priložnost za znižanje izida je imel Rodrygo v 64. minuti, ko je zadel branilca Stefana Savića, nato pa je zgrešil še Tchouameni s 25 metrov.