Marcos Llorente je dosegel edini zadetek na stadionu Civitas Metropolitano. Foto: EPA

Obračun Atletica in Seville so septembra prestavili zaradi močnih neviht. Andaluzijci, ki jim v letošnji sezoni ne gre po načrtih, so se v prvem polčasu spretno branili. Atletico je imel pobudo, a v zaključku akcij ni bil dovolj konkreten.

Simeone potegnil pravega asa iz rokava
Na začetku drugega polčasa sta vstopila Marcos Llorente in Angel Correa. V prvi akciji je Llorente ušel po desni strani. Skušal je podati pred vrata, kjer je čakal Alvaro Morata. Sergio Ramos je blokiral podajo, a se je žoga odbila naravnost do Llorenteja, ki jo je s petih metrov z desno nogo potisnil v mrežo. Po 40 sekundah na zelenici je poskrbel za vodstvo Atletica.

Atletico z deseterico ohranil minimalno prednost
Lucas Ocampos je imel veliko priložnost za izenačenje v 63. minuti, vendar se je izkazal Oblak. V 66. minuti je Diego Simeone okrepil obrambo, vstopil je Caglar Söyüncü. 27-letni Turek je bil na zelenici le tri minute, saj je pokosil Ocamposa. Zadel ga je v ahilovo tetivo. Sodnik Cesar Soto Grado je najprej pokazal rumeni karton, a se je takoj oglasil videosodnik, ki je spremenil odločitev, in Söyüncü je moral ekspresno v garderobo.

V 73. minuti je bil jezen ob zamenjavi napadalec Antoine Griezmann, ki tokrat ni zadel in ostaja s 173 goli izenačen z Luisom Aragonesom na vrhu lestvice strelcev v zgodovini Atletica.

Sevilla je imela jalovo premoč, Atletico pa je bil nevaren iz protinapadov. Llorente je imel v zadnji minuti priložnost za 2:0, a se je izkazal vratar Marko Dmitrović.

Špansko prvenstvo se bo nadaljevalo s tekmami 19. kroga, ki bodo na sporedu od 2. do 4. januarja.