Robert Lewandowski je zadel prvič po 23. septembru. Poljski napadalec je bil vmes sicer poškodovan, je pa strelski post trajal šest tekem. Foto: EPA

Po neprepričljivi predstavi proti Real Sociedadu, ki so ga ugnali z 0:1, in porazu v Ligi prvakov proti Šahtarju (1:0) so Katalonci znova imeli veliko dela. Gostje iz Vitorie so na stadionu Lluisa Companysa povedli že po 19 sekundah. Dolgo podajo Ilkaya Gündogana je prestregel Jon Guridi, ki je nato na levi strani zaposlil Javija Lopeza. Gostitelji so mu postili ogromno prostora. Žogo je potem podal v sredino, kjer je pred Iniga Martineza prišel Samu Omorodion in jo poslal za hrbet Marca-Andreja ter Stegna.

19-letni napadalec, ki ga je Alavesu posodil Atletico, je imel hitro še dve lepi priložnosti. V deveti minuti je iz obrata meril mimo vrat, nenatančen pa je bil tudi njegov poskus v 13. minuti, ko je po še eni veliki napaki domače obrambe sam stekel proti ter Stegnu. Štiri minute zatem je prvo večjo priložnost Barce zapravil Lewandowski, Antonio Sivera pa je bil na mestu tudi šest minut pozneje, ko je z razdalje silovito sprožil Joao Felix. V 31. minuti je Samu stekel v nov protinapad, opravil z Julesom Koundejem, nato pa bil znova nenatančen, ko je žoga tudi malce oplazila prečko.

Samu Omorodion je zadel za 0:1, potem pa zapravil tri velike priložnosti. Foto: EPA

Barca je imela v prvem polčasu pobudo, a je bila ta jalova, v drugem delu pa so varovanci Xavija Hernandeza, ki je z menjavami še okrepil napad, konkretneje pritisnili in premoč kronali v sedmi minuti nadaljevanja. Slavljenec Kounde, ki je na dan tekme dopolnil 25 let, je z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je izvrstno žogo z glavo zadel Lewandowski in jo z 11 metrov poslal v mrežo. Katalonski napadi so si sledili drug za drugim. 72. minuta je tekla, ko je po prodoru Lamina Yamala znova dobro posredoval Sivera.

Drugič je moral žogo iz svoje mreže pobrati v 77. minuti. Po globinski podaji Martineza je Abdel Abqar spotaknil Ferrana Torresa. Žogo je na belo točko postavil Lewandowski in enajstmetrovko tudi zanesljivo izvedel. V sodnikovem dodatku so Baski dvakrat nevarno streljali, toda bili premalo natančni, tik pred zadnjim žvižgom pa je bilo zelo vroče v kazenskem prostoru Barce, saj je Oriola Romeuja žoga zadela v roko, toda ob podaji je bil dosojen prepovedani položaj Abqarja.

Antoine Griezmann se je izkazal z golom in podajo. Foto: EPA

Atletico po preobratu do treh točk

Atletico je po preobratu na domači zelenici premagal Villarreal. Jan Oblak je v 17. minuti dobro posredoval po diagonalnem poskusu Yeremija Pina, potem ko je rumena podmornica izigrala domačo obrambo. Tri minute zatem so gostje izpeljali lepo akcijo, ki jo je začel vratar Filip Jorgensen. Žogo so prepeljali čez celotno igrišče, kjer je nato z roba kazenskega prostora meril Alexander Soerloth, Oblak je odbil, a le do Gerarda Morena, ki je zatresel mrežo. Atletico je izenačil v sodnikovem dodatku, ko je po podaji Antoina Griezmanna z leve strani prvič v dresu madridskega kluba zadel Axel Witsel, ki je ostal sam na desni strani.

Takoj na začetku drugega dela se je Oblak dobro odzval po protinapadu Gerarda, zatem pa je bil dvakrat po podajah rezervista Marcosa Llorenteja v odličnem položaju Alvaro Morata, ki pa je obakrat meril mimo vrat. Potem je le zatresel mrežo, toda iz prepovedanega položaja. Podal mu je Griezmann, ki pa je v 80. minuti popeljal gostitelje v vodstvo. Koke je z dolgo podajo v kazenski prostor na desni strani našel Llorenteja, ki je 's prve' poslal žogo v sredino, tam pa jo je v mrežo pospravil francoski zvezdnik. Domačo zmago je v 85. minuti potrdil Samuel Lino, ki je v protinapadu zadel po izvrstni podaji Pabla Barriosa.

Atletico po odlični obrambi Oblaka uprizoril vrnitev proti Villarrealu
Sorodna novica Šov Vinicusa in Rodryga proti nemočni Valencii

Sevilla na mestnem derbiju srečno do točke

Seviljski derbi se je končal brez zmagovalca (1:1), čeprav je bil na stadionu Ramona Sancheza Pizjuana Betis bistveno nevarnejši. Že po nekaj sekundah je bil Isco sam v kazenskem prostoru, toda strel z glavo je ubranil Marko Dmitrović, ki je bil na mestu tudi po nevarnem poskusu Guida Rodrigueza. V 15. minuti je Hector Bellerin z razdalje zatresel mrežo Seville, vendar je bil zaradi prepovedanega položaja na začetku akcije gol razveljavljen.

Izjemno razigran je bil Ayoze Perez, ki je v 57. minuti streljal z roba kazenskega prostora, Dmitrović pa je odbil v vratnico, nekaj minut zatem pa je nevarno poskusil še po preigravanju, toda srbski vratar je bil znova na mestu. Je bil pa nemočen v 72. minuti, ko je odbil predložek Isca, a le do Pereza, ki je žogo pospravil za njegov hrbet. Le sedem minut je bil Betis v prednosti, nato pa je z velike razdalje z izvrstnim udarcem izenačil Ivan Rakitić.