Najboljši strelec La lige Karim Benzema je dosegel že 20. zadetek v tej sezoni. Foto: EPA

Motiv pred tekmo na stadionu Santiago Bernabeu je bil velik, saj je v petek zvečer Alaves odščipnil dve točki Sevilli (0:0). Do konca je še enajst krogov in izbranci Carla Ancelottija imajo usodo v svojih rokah in nogah.

Oyarzabal poskrbel za odličen start gostov
V 9. minuti je Dani Carvajal v kazenskem prostoru podrl Davida Silvo. Zadel ga je v gleženj in gostje so imeli na voljo najstrožjo kazen. Mikel Oyarzabal je zatresel mrežo, čeprav je Thibaut Courtois krenil v pravo smer.

Veteran Luka Modrić je tik pred odmorom zadel za vodstvo Madridčanov. Foto: EPA

Camavinga in Modrić zrežirala preobrat še pred odmorom
Kraljevi klub je v nadaljevanju pritisnil. Prvo priložnost je zapravil Casemiro v 20. minuti. Pet minut pred odmorom je 19-letni Eduardo Camavinga izenačil z izjemnim strelom z 20 metrov. Žogo je zavrtinčil v levi kot. V 43. minuti je Luka Modrić preigraval na robu kazenskega prostora, naravnal si je žogo na levico in jo poslal v mrežo.

Benzema natančen z bele točke
Karim Benzema je v 69. minuti povišal na 3:1, a je bil v prepovedanem položaju. Četrt ure pred koncem se je Francoz le vpisal med strelce. Natančen je bil z enajstih metrov, potem ko je rezervist Aritz Elustondo na črti kazenskega prostora podrl Viniciusa Juniorja. Sodnik Jesus Gil Manzano se ni odločil za najstrožjo kazen, a ga je hitro popravil videosodnik.

Marco Asensio, ki je v 77. minuti zamenjal Rodryga, je le dve minuti zatem postavil končni izid po podaji Carvajala.

Joao Felix je zadel dvakrat za Atletico. Foto: EPA

Atletico do pomembne zmage
Atletico Madrid je na nedeljski tekmi premagal Betis s 3:1 in proti neposrednemu tekmecu zabeležil pomembno zmago v boju za uvrstitev Ligo prvakov v naslednji sezoni.

Joao Felix je za Atletico dosegel dva zadetka, uvodnega že po 74 sekundah igre, drugega pa v 61. minuti. Za domače je po hudi napaki Hectorja Herrere v zaključku prvega polčasa izenačil Cristian Tello, končni izid pa je v 80. minuti postavil Thomas Lemar.

Betis je proti strategu Atletica Diegu Simeoneju v zadnjih sezonah dobil le enega od 19 dvobojev, proti štirim najboljšim ekipam v prvenstvu (Real Madrid, Barcelona, Sevilla, Atletico Madrid) pa je v tej sezoni osvojil zgolj šest od 42 možnih točk.

Barcelona do preobrata
Barcelona je po preobratu premagala Elche. Za domače je ob koncu prvega dela zadel Fidel, Katalonci pa so do zasluženih treh točk prišli z zadetkoma Ferrana Torresa v 60. minuti ter Memphisa Depayja, ki je bil v 84. minuti natančen iz enajstmetrovke.