Memphis Depay se veseli prvega gola v dresu Barcelone. Foto: Reuters

Po prvem polčasu, v katerem sta mreži obmirovali, so navijači v drugem polčasu videli dva gola.

Prvega so zadeli gostitelji. V 50. minuti je Iker Muniain izvedel natančno podajo iz kota, v kazenskem prostoru pa je najvišje skočil Inigo Martinez, ki je z glavo meril v levi spodnji kot, vratar Barcelone je bil nemočen (1:0).

Barcelona je izenačila v 75. minuti. Potem ko je Bilbao izgubil žogo na polovici igrišča, so nogometaši Barcelone krenili v protinapad. Memphis Depay je povlekel akcijo po levi strani, z levico je močno streljal v zgornji del mreže. To je prvenec Nizozemca v dresu Barcelone.

Angel Correa ja Atleticu priigral tri točke. Foto: Reuters

Correa zabija za Atletico
Čeprav je imel slovenski vratar Jan Oblak razmeroma miren večer proti Elcheju, tudi njegovi soigralci na drugi strani igrišča niso pretirano utrujali obrambe Elcheja. Edini zadetek je dosegel Angel Correa v 39. minuti po hudi napaki vratarja Kika Casille.

Correa tako ostaja edini strelec aktualnega španskega prvaka v novi sezoni. Argentinec je dosegel oba gola tudi prejšnji teden v Galiciji.

Šest golov in remi Levanteja in Reala
Real Madrid je remiziral z Levantejem (3:3).

Tekmo so varovanci Carla Ancelottija sicer začeli obetavno, Karim Benzema je poslal žogo v kazenski prostor, Gareth Bale pa je streljal po sredini gola z okoli 15 metrov.

Junior Vinicius je junak Reala. Foto: Reuters

Levante je sanjsko začel drugi polčas z dvema goloma. Najprej je v 46. minuti po podaji Gonzala Melera Marti Roger streljal od blizu, žoga se je skotalila v Realovo mrežo. V 57. minuti je Jorge de Frutos poslal predložek z leve strani, Jose Campana pa je močno streljal v zgornji del mreže in zadel (1:2).

Ancelotti je opravil trojno menjavo, vstopil je poznejši junak Reala Junior Vinicius. Brazilec je v 73. minuti prejel dolgo podajo, stekel naprej in z diagonalnim strelom premagal vratarja Levanteja. Tri minute pozneje je imel Levante prosti strel, David Alaba je nehote podal Roberu Pieru, ki je žogo brez težav spravil v mrežo.V 85. minuti pa je končni rezultat postavil Junior Vinicius.