Raphinha je bil edini strelec na razburljivi tekmi na San Mamesu. Foto: EPA

Katalonci v tej sezoni zmagujejo tudi, ko ne blestijo. Že osmič so se veselili treh točk, ko je na semaforju pisalo 1:0. Tokrat je bil najboljši igralec tekme pred 49.741 gledalci na San Mamesu Marc-Andre ter Stegen. 30-letni nemški vratar se je izkazal z nekaj izjemnimi paradami v drugem polčasu. Gostitelji je razjezil tudi videosodnik, ki je razveljavil zadetek Inakija Williamsa za izenačenje v 87. minuti.

Videosodnik priznal zadetek Raphinhe
V prvem polčasu je bilo malo priložnosti. V zadnji minuti je Sergio Busquets na desni strani kazenskega prostora našel Raphinho. Brazilec je z močnim strelom zatresel mrežo, a je stranski sodnik takoj dvignil zastavico. Hitro se je oglasil videosodnik in glavni delivec pravice Jesus Gil Manzano je pokazal na sredino igrišča. Zadetek je bil priznan tik pred odhodom ekip v garderobo.

Ter Stegen vedno na pravem mestu
V zadnjih 20 minutah je Bilbao močno pritisnil. Najprej je v 72. minuti Alex Beregnguer močno strel iz težkega položaja, ter Stegen pa je žogo odbil v kot. Rezervist Iker Muniain je poskusil z roba kazenskega prostora z zavrtinčeno žogo, a je bil nemški čuvaj mreže znova zelo zbran.

Marc-Andre ter Stegen je bil najboljši igralec tekme v Bilbau. Foto: EPA

Muniain igral z roko pred izenačenjem
Tri minute pred koncem je hitri Inaki Williams ušel obrambi Kataloncev in poslal žogo v mrežo. Sredi velikega veselja na tribunah je videosodnik opazil, da je Muniain žogo odbil z roko pred Frenkiejem de Jongom. Nizozemec je visoko dvignil nogo, a je bil Bask prej pri žogi. Gil Manzano si je ogledal posnetek in razveljavil zadetek. Navijači so bili ogorčeni.

Na vrsti je bilo še sedem minut sodnikovega dodatka. V 93. minuti je Inaki Williams ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je njegov brat Nico zgrešil s peto, na daljši vratnici je do žoge prišel Yuri Berchiche, njegov strel pa je pred golovo črto odbil Jules Kounde.

Eder Militao je dosegel drugi zadetek za kraljevi klub. Foto: EPA

Teden resnice za kraljevi klub
Nogometaši madridskega Reala so uspešno opravili generalko pred pomembnima obračunoma, ki ju čakata prihodnji teden v Ligi prvakov in španskem prvenstvu. Pred domačimi gledalci so premagali Espanyol s 3:1.

Aktualni evropski in španski prvaki se bodo v sredo merili z Liverpoolom, v nedeljo pa jih v Barceloni čaka el clasico.

Gostje iz Barcelone so povedli že v 8. minuti preko Joseluja, še v prvem polčasu sta za preobrat poskrbela Vinicius Junior (22.) in Eder Militao (39.), končni izid pa je v 92. minuti postavil Marco Asensio.