Jude Bellingham je zadel na vseh tekmah v letošnji sezoni. Foto: EPA

Kraljevi klub je še naprej edina stoodstotna ekipa v La ligi, čeprav ne blesti. Že prejšnji teden v Vigu jih je rešil Bellingham, ki je najboljši strelec španskega prvenstva s petimi zadetki. Realova več kot sto milijonov evrov vredna naložba iz kroga v krog upravičuje prestop. V Dortmundu ga že zelo pogrešajo, saj so slabo začeli Bundesligo.

Borja Mayoral je bil med letoma 2015 in 2022 član Reala, a je odigral le 22 tekem v španskem prvenstvu. Najprej ga je kraljevi klub posodil Wolfsburgu, nato pa še Levanteja in Romi. Foto: EPA

Borja Mayoral kaznoval slabo podajo Frana Garcie
Madridčani so se v 11. minuti znašli v zaostanku. Fran Garcia je zelo slabo podal do Davida Alabe. Avstrijec ni uspel zaustaviti žoge, Borja Mayoral mu jo je odvzel, krenil proti vratarju Kepi Arrizabalagi, ga preigral in potisnil žogo v mrežo. Branilec Antonio Rüdiger je skušal posredovati na golovi črti, a ni bil uspešen.

V nadaljevanju prvega polčasa so gostitelji pritisnili, priložnosti so se vrstile, nekajkrat se je izkazal vratar David Soria. Ob odmoru so bili gledalci na stadionu Santiago Bernabeu (zbralo se jih je 66.747) nezadovoljni, svojim ljubljencem so namenili žvižge.

Joselu izenačil takoj na začetku drugega polčasa
Trener Carlo Ancelotti je na začetku drugega dela v igro poslal Nacha in Tonija Kroosa. Že v 47. minuti je izenačil Joselu iz bližine, potem ko gostje niso uspeli odbiti predložka Luke Modrića z desne strani.

Bellingham znova na pravem mestu
Ko je kazalo, da se bosta tekmeca razšla z delitvijo točk, je znova udaril Bellingham. Najprej Kroos v 92. minuti ni uspel ukaniti odličnega Sorie. Tri minute zatem je rezervist Lucas Vazquez streljal z desne strani kazenskega prostora, Soria je žogo odbil, na pravem mestu pa je bil Bellingham, ki je žogo z desno nogo potisnil v mrežo.

Jules Kounde je z glavo poskrbel za vodstvo Barcelone. Foto: EPA

Lewandowski znova zagotovil Barceloni tri točke
Na zadnji tekmi 4. kroga je Osasuna izgubila proti Barceloni z 1:2. V sodnikovem dodatku prvega dela je za Katalonce po podaji Ilkaya Gündogana z glavo zadel Francoz Jules Kounde.

Izenačil je Argentinec Chimy Avila v 76. minuti. Barcelono je do zmage popeljal Robert Lewandowski v 85. minuti, ko je zadel z bele točke. Pred tem je nad njim prekršek v kazenskem prostoru storil Alejandro Catena, ki je zato dobil rdeči karton.